استاندار خبرداد: آغاز پرداخت خسارت خشکسالی به دامداران خوزستانی

استاندار خوزستان از پرداخت باقی مانده خسارات سیل فروردین ماه ۹۸ تا روز آینده خبر داد و در خصوص خسارت های خشکسالی وارد شده به دام ها در تیرماه ۱۴۰۰ گفت: مبالغ خسارت دام ها کاملا آماده است و از امروز پرداخت آن آغاز شده است.

استاندار خوزستان از پرداخت باقی مانده خسارات سیل فروردین ماه ۹۸ تا روز آینده خبر داد و در خصوص خسارت های خشکسالی وارد شده به دام ها در تیرماه ۱۴۰۰ گفت: مبالغ خسارت دام ها کاملا آماده است و از امروز پرداخت آن آغاز شده است.

به گزارش کاوش اخبار، قاسم سلیمانی‌دشتکی در حاشیه مراسم آغاز پرداخت باقی مانده خسارات سیل ۹۸ و خسارات دامی ناشی از خشکسالی در تیرماه ۱۴۰۰ استان خوزستان که امروز (ششم مرداد) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: از سختی هایی که مردم خوزستان به دلیل خشکسالی تحمل کردند متاسف هستم و از طرفی نیز خوشحال هستم تمام اجزای نظام دست به دست هم دادند تا مشکلات به وجود آمده برطرف شوند.

وی افزود: خوشبختانه امروز یک مراسم بسیار زیبا و نمادین جهت پرداخت باقی مانده خسارات کشاورزان از سیل ۹۸ و پرداخت خسارات دامدارانی که دام آن ها در وقایع اخیر تلف شده است و مشکل پیدا کردند برگزار شد. پس از تلاش همه مسئولان در دولت موفق شدیم ۲۳۰ میلیارد تومان بابت باقی مانده خسارات سیل را آماده کنیم که طی امروز تا روز آینده با همکاری سازمان جهاد کشاورزی به حساب تمامی افراد ذینفع واریز خواهد شد.

استاندار خوزستان در خصوص خسارت های وارد شده به دام ها گفت: مبالغ خسارت دام ها کاملا آماده است و از امروز پرداخت آن آغاز شده است؛ باید مستندات خسارات و تلفات واردشده به دام ها به ارگان های مربوطه شهرستان ها صورت جلسه شوند و ارگان مربوطه تایید کند؛ واریز مبالغ خسارت ها حداکثر تا ۱۵ روز آینده انجام خواهد شد.

سلیمانی دشتکی در خصوص تامین علوفه دامداران عنوان کرد: برای خرید علوفه و کمک به دامداران عزیز اعتباراتی لحاظ شده است و این علوفه ها در حال خریداری هستند و به شکلی وسیع کمک رسانی به دامداران استان در حال انجام است.

وی در خصوص کشت پاییزه نیز بیان کرد: توزیع آب به گونه ای در نظر گرفته شده است که کشت پاییزه با همکاری کشاورزان انجام شود و یک سازماندهی در حال انجام است تا اتحادیه ها و صنوف مختلف کشاورزی با یکدیگر جمع شوند و دولت نیز به آن ها کمک رسانی کند.

استاندار خوزستان افزود: قرار است نوع کشت، نوع آبیاری، میزان مصرف آب و توزیع آب پشت سدها که از بالادست نیز به آن ها افزوده خواهد شد، در اختیار خود کشاورزان قرار بگیرد.

سلیمانی دشتکی گفت: فلسفه وجود مسئولان نظام، خدمت به مردم و در کنار آن ها قرار گرفتن است؛ هر مسوولی باید احساس مسئولیت قوی داشته باشد و به صورت جهادی در حل مشکلات به وجود آمده کمک کند. هیچ مسئولی حق سهل انگاری، ترک کار و کم کاری را ندارد و همه باید با مردم همدردی، همکاری و هم افزایی کنند تا مشکلات به حداقل ممکن برسد و اقدامات به رفع مشکلات منجر شود.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان؛

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند

پربازدیدهای یک ماه گذشته