کولرهای اضافی را خاموش کنید

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با اشاره به میانگین افزایش دما در کشور و افزایش مصرف برق در هفته جاری، از شهروندان خواست با "خاموش کردن کولرهای اضافی" تلاشگران صنعت برق را در تامین برق یاری کنند.

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با اشاره به میانگین افزایش دما در کشور و افزایش مصرف برق در هفته جاری، از شهروندان خواست با “خاموش کردن کولرهای اضافی” تلاشگران صنعت برق را در تامین برق یاری کنند.

به گزارش کاوش اخبار، کیومرث زمانی بیان کرد: با توجه به بروز خشکسالی شدید در سال آبی جاری و کاهش 60 درصدی تولید نیروگاه های برق آبی در استان، در 18 ساعت از شبانه روز بین 1000 تا 3500 مگاوات از توان برق مورد نیاز خوزستان از شبکه سراسری تامین می شود.

وی افزود: از آنجایی که در هفته جاری متوسط دمای کل کشور 1.4 درجه افزایش خواهد داشت و به تبع آن مصرف برق در کشور افزایشی می شود، امکان کمک شبکه سراسری به شبکه برق خوزستان کاهش پیدا می کند.

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور گفت: لذا برای جبران کمبود تولید برق، از شهروندان استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد تقاضا می شود تا حداکثر مدیریت در مصرف برق را به خصوص در سیستم های سرمایشی اعمال کنند.

زمانی تاکید کرد: شعار “لامپ اضافه خاموش” در طول سال های گذشته تاثیر شگرفی در کاهش مصرف برق داشته و باعث شد که پیک سراسری برق کشور که در شب رخ می داد به ظهر منتقل شود. هم اکنون نیز از هموطنان به خصوص شهروندان تحت پوشش شبکه برق منطقه ای خوزستان درخواست داریم تا با سرلوحه قرار دادن شعار ” کولر اضافی خاموش” هم هزینه های اقتصادی خود را کاهش دهند و هم تلاشگران صنعت برق را در خدمات رسانی بهتر به هموطنان یاری کنند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته