امام جمعه اهواز:

 انتخاب “تیره، قومیتی و قبیله‌ای” نتیجه نمی‌دهد/ اگر مجموعه نیروهای انقلابی کنار هم قرار بگیرند در انتخابات اثرگذار خواهد بود

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: اگر سوء عملکرد گروهی سبب شد در اهواز با مشکلاتی مواجه شویم، این به انتخاب ما برمی‌گردد. چون بسیاری از ما در انتخابات مشورت نمی‌کنیم و بعضا براساس تیره و قومیتی و قبیله‌ای انتخاب می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: اگر سوء عملکرد گروهی سبب شد در اهواز با مشکلاتی مواجه شویم، این به انتخاب ما برمی‌گردد. چون بسیاری از ما در انتخابات مشورت نمی‌کنیم و بعضا براساس تیره و قومیتی و قبیله‌ای انتخاب می‌کنیم.

به گزارش کاوش اخبار، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدنبی موسوی‌فرد در دیدار اعضای شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اهواز‌ اظهار داشت: عملکرد مسئولان قبلی سبب یاس و بی انگیزه شدن مردم برای شرکت در انتخابات شده ‌و تلاش اول گروه‌های سیاسی باید این باشد که حضور حداکثری در انتخابات شکل بگیرد.

وی افزود: انتخابات۱۴۰۰؛ انتخابات بسیار حساسی است مخصوصا انتخابات ریاست جمهوری که سرنوشت قوه اجرایی را مشخص می‌کند. اگر فرد منتخب با پشتوانه محکم مردمی بر سر کار بیاید برای ایران در صحنه بین الملل اقتدار آفرین خواهد بود.

امام جمعه اهواز بیان کرد: البته شاید در خیلی از کشورها اینگونه نباشد که حضور حداکثری اهمیت داشته باشد ولی برای ایران که این همه دشمن دارد حضور حداکثری مردم در انتخابات ضرورت دارد چون پایه‌های انقلاب را قوی تر می‌کند.

‌موسوی‌فرد عنوان کرد: دشمن اگر ببیند جمهوری اسلامی پشتوانه مردمی خود را از دست داده در افزودن دشمنی‌هایش لحظه‌ای درنگ نخواهند کرد.

وی درباره انتخابات شورای شهر اهواز عنوان کرد: در انتخابات دوره ششم شورای شهر اهواز باید تلاش خودمان را بکنیم هم انتخابات پرشور باشد و هم مفید و اثرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با تاکید بر وحدت نیروهای انقلابی برای انتخابات شورای شهر گفت: تشتت و افتراق سبب می‌شود مردم دل به انتخابات ندهند. اگر مجموعه نیروهای انقلابی کنار هم قرار بگیرند در انتخابات اثرگذار خواهد بود.

‌موسوی ‌فرد بیان داشت: اگر سوء عملکرد گروهی سبب شد در اهواز با مشکلاتی مواجه شویم، این به انتخاب ما برمی‌گردد. چون بسیاری از ما در انتخابات مشورت نمی‌کنیم و بعضا براساس تیره و قومیتی و قبیله‌ای انتخاب می‌کنیم. خیلی مهم است به این موضوع دقت کنیم که چه کسی را انتخاب کنیم.

امام جمعه اهواز گفت: باید بدانیم وقتی ۱۳ نفر را برای شورای شهر انتخاب کنیم و آنها یک شهردار قوی و کارآمد انتخاب کنند. برویم ببینیم در شهرهای دیگر از جمله قم طی این چند سال چه تحولی شکل گرفته است؟ وقتی یک مجموعه‌ای که هم صدا هستند و یک خرد جمعی را دنبال می‌کنند شهردار قوی انتخاب می‌کنند. لذا در قم دائم شاهد تحول هستیم.

وی افزود: البته ورود شما نباید به گونه‌ای باشد که انگار دارید رای مردم را مدیریت می‌کنید. بلکه باید تحت عنوان مشاوره‌ای باشد.

امام جمعه اهواز گفت: می‌بینم برخی افراد، دلسوز و انقلابی هستند ولی بین نیروهای انقلاب جایگاه ندارند. باید دایره نیروهای انقلابی را توسعه داد.

موسوی‌فرد شاخصه‌های انقلابی را بسیار مهم دانست و گفت: سوابق عملکردی را خیلی باید مورد توجه شود. همچنین خیلی مهم است افراد منتخب به مسائل شرعی هم ملتزم باشند. یعنی هم مومن باشد هم متخصص. اگر این دو باشد اثرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به توسعه نیروهای انقلابی گفت: از طرفی مهم است یک اکثریت منسجمی از نیروهای انقلابی در شورای شهر شکل بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان تصریح کرد: البته ائمه جمعه به هیچ وجه حق ورود به مسائل انتخابات را ندارند و بنده هم معذورم و هم ممنوع هستم. ولی به صورت کلی جریانات سیاسی را به حضور می‌پذیرم و توصیه‌های خودم را به آنها خواهم کرد.

 

 

منبع: تسنیم

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شانزده =

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته