ادامه سریال تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان، به کام مسئولان/ استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان در در علی‌آباد کتول

شهرداری علی‌آبادکتول در استان گلستان تعدادی از مدیران شهرداری و پیمانکار طرف قرارداد را به عنوان پاکبان برای تزریق واکسن به شبکه بهداشت شهرستان معرفی کرد و آنها به‌جای پاکبانان واکسن کرونا تزریق کردند.

شهرداری علی‌آبادکتول در استان گلستان تعدادی از مدیران شهرداری و پیمانکار طرف قرارداد را به عنوان پاکبان برای تزریق واکسن به شبکه بهداشت شهرستان معرفی کرد و آنها به‌جای پاکبانان واکسن کرونا تزریق کردند.

به گزارش کاوش اخبار به نقل از فارس، براساس اطلاعات رسیده و همچنین مطلب منتشرشده یکی از خبرنگاران حوزه سلامت در استان گلستان در صفحه شخصی خود، روزهای گذشته عملیات تزریق واکسن به پاکبانان شهرداری علی‌آبادکتول در استان گلستان اجرا شد. در شرایطی که بیش از ۴۵ نفر تعداد پاکبانان شهرداری این شهر است و تنها ۲۴ واکسن به این شهرداری تعلق گرفته، دو نفر از مدیران شهرداری این شهر، مدیر عامل شرکت طرف قرارداد شهرداری و همسرش به‌جای پاکبانان این واکسن را تزریق کرده‌اند.

این در شرایطی است که براساس اولویت‌بندی انجام‌شده و تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، واکسن‌های اختصاص داده شده باید براساس اولویت و به افراد جامعه هدف مشخص تزریق شود و هیچ فردی در هیچ جایگاهی مجاز به تزریق واکسن خارج از اولویت مشخص شده نیست.

چنین اقدام مشابهی روز گذشته در شهرداری آبادان نیز رخ داد که با واکنش‌های تند مختلفی از سوی مردم، مدیران و مسئولان روبه‌رو شد تا آنکه در آخرین واکنش، سعید نمکی وزیر بهداشت دستور عزل رئیس شبکه بهداشت و افراد مطلع و مقصر در کوتاهی نظارت بر این امر در دانشگاه علوم پزشکی آن استان را صادر و خواستار برخورد قانونی و معرفی افراد خاطی به مراجع ذیصلاح شد.

این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که کشور در تنگنای شدید واردات واکسن قرار دارد و بسیاری از افرادی که در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم هستند در مقابل خطر بالای ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند و کشور در تلاش است بتواند با تعیین اولویت‌بندی به افراد پرخطر واکسن را تزریق کرده و جامعه را در شرایط نسبتا ایمن قرار دهد.

در این اتفاق انتظار می‌رود رئیس دانشگاه علوم پزشکی و استاندار گلستان با جدیت وارد موضوع شده و با خاطیان برخورد قاطعانه و کاملا قانونی صورت گیرد. انتظار افکار عمومی این است در چنین شرایطی مدیران ارشد استانی به نوعی برخورد کنند که در چنین شرایط بحرانی و مهم، هیچ فردی در هیچ جایگاهی به خود اجازه تخطی و عبور از مقررات نداده و در مدار قانون و تصمیمات ملی حرکت کند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته