اخبار خوزستان | kavoshakhbar.ir

آزمایشگاه فولاداکسین یک مجتمع آزمایشگاهی فولادی مرجع و استاندارد در کشور است

مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه فولاد اکسین گفت: هدف ساختاری شرکت از بدو تاسیس تولید ورقهای API بوده که از سال گذشته با تغییر سیاستگذاری های اکسین توسط مدیرعامل و هیئت مدیره و همزمان شدن با انعقاد تفاهم نامه تولید انبوه ورق های فولادی API محیط ترش جهت پروژه خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک، فولاد اکسین به رسالت اصلی خود بازگشت.

به گزارش  کاوش به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان؛ شنبه۱۷ اسفند ۹۸ حیدریان مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه فولاد اکسین گفت: هدف ساختاری شرکت از بدو تاسیس تولید ورقهای API بوده که از سال گذشته با تغییر سیاستگذاری های اکسین توسط مدیرعامل و هیئت مدیره و همزمان شدن با انعقاد تفاهم نامه تولید انبوه ورق های فولادی API محیط ترش جهت پروژه خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک، فولاد اکسین به رسالت اصلی خود بازگشت.

وی افزود: تولید انبوه ورقهای API بخصوص ورقهای ترش که بیشترین استفاده را در صنعت نفت و گاز دارد، برای راستی آزمایی نیاز به تستهای آزمایشگاهی خوردگی داشته، حسب این الزام، از سال ۹۴ مقرر بود که مجتمع آزمایشگاهی فولاد اکسین راه اندازی شود اما این مهم صورت نپذیرفت تا اینکه از اوایل سال ۹۸ با تغییر اهداف و استراتژی جدید شرکت، با کمک ظرفیت های داخلی و یاری شرکتهای دانش بنیان این کار انجام شد و جوانان ایرانی دوباره در شرایط سخت تحریمی شعار ما می توانیم را محقق کردند.

حیدریان ادامه داد: اخیر با حضور وزیر محترم نفت، مجتمع آزمایشگاهی فولاد اکسین که شامل بزرگترین آزمایشگاه خوردگی کشور می باشد افتتاح شد، که علاوه بر آزمایشگاه خوردگی، این مجتمع آزمایشگاهی شامل آزمایشگاه متالوگرافی و آزمایشگاه خواص مکانیکی نیز هست.

مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه فولاداکسین اظهار داشت: قبل از افتتاح این مجتمع، آزمایشهای خوردگی شرکت در آزمایشگاه بیرون از شرکت انجام می شد که هم هزینه های زیادی را به همراه داشت، و هم زمان بر و وقت گیر بود، بطوریکه مدت زمان زیادی منتظر می ماندیم تا نتایج تستهای خوردگی در آزمایشگاه بیرون شرکت اعلام شود و این خود باعث خلل در روند تولید می شد.

ایشان تصریح کرد: در مجتمع آزمایشگاهی شرکت فولاداکسین بر طبق استانداردهای بین المللی مورد نظر مشتری، انواع تستهای مختلف روی محصولات تولیدی فولاد اکسین صورت می گیرد، این تستها شامل ؛ کشش، ضربه، خمش، سختی سنجی، آنالیز شیمیایی، دراپ، متالوگرافی، مقدار ناخاصی و آزمونهای خوردگی HIC و SSC می باشند که می توان از آن بعنوان یک مجتمع آزمایشگاهی فولادی مرجع و استاندارد در کشور یاد کرد.

حیدریان در پایان گفت: از مهندس ابراهیمی مدیرعامل محترم، مشاور ارشد مدیرعامل و معاونت برنامه ریزی و توسعه به خاطر حمایتهای بی شمار در جهت توسعه مجتمع آزمایشگاهی شرکت قدردانی میکنیم و انتظار این است که این حمایتها همچنان ادامه داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.