اخبار خوزستان | kavoshakhbar.ir

آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه کلان برق در بهبهان

عملیات اجرایی پنج پروژه کلان برق در بحث تولید، انتقال و فوق توزیع با حضور استاندار خوزستان و مدیران شرکت برق منطقه ای خوزستان، در بهبهان آغاز شد.

استاندار خوزستان در آیین آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها گفت: در قدم اول باید از مدیرعامل و کارکنان شرکت برق منطقه ای خوزستان تشکر کرد چرا که برق استان را با آن شرایطی که تحویل گرفته اند به یک شرایط نرمال، ایده آل و پیشرو در کشور تبدیل کرده اند.
غلامرضا شریعتی بیان کرد: برنامه ریزی های توسعه زیرساخت های برق در همه نقاط استان در حال انجام است و در پنج سال آِینده برق خوزستان، پیشگام صنعت برق در کشور است.
وی تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه ها شهرستان بهبهان به منطقه امن انرژی تبدیل خواهد شد که زیرساخت های مناسب برای توسعه و ایجاد سرمایه گذاری در دیگر بخش ها را دارد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز در آیین کلنگ زنی این پرژه ها، اظهار داشت: تکمیل و توسعه پست ۴۰۰ کیلو ولت ارجان بهبهان، ورود و خروج دو مدار خط ۲۳۰ کیلو ولت بهبهان – دوگنبدان در پست ارجان، کلنگ زنی پست ۱۳۲ کیلو ولت GIS ولایت و خط ۱۳۲ کیلو ولت دو مداره بهبهان اصلی، ولایت، بهبهان فرعی تا رینگ شاهد- ارجان پروژه هایی هستند که عملیات اجرایی آنها، آغاز شده است.
محمود دشت بزرگ حجم سرمایه گذاری این پروژه هارا ۵ هزار و ۵۳۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با شرایط اقتصادی که در کشور حاکم است این حجم از سرمایه گذاری در زیرساخت های برق رقم قابل توجهی است که نشان از هدف گذاری های صورت گرفته برای توسعه برق و مستمر بودن آن در هر شرایطی است.
وی بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها ۹۳۰ مگاولت آمپر ظرفیت و ۵۴ کیلومتر مدار به زیرساخت های برق شهرستان بهبهان اضافه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: عملیات اجرایی نیروگاه گازی مقیاس کوچک بهبهان با ظرفیت ۲۵ مگاوات و سرمایه گذاری هزار و صد میلیارد ریالی بخش خصوصی نیز امروز آغاز شده که نقش ویژه در تقویت ولتاژ و پایداری شبکه برق منطقه خواهد داشت و در تابستان ۹۹ وارد مدار می شود.
تمام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.