استاندار: نمی توانم بدون پشتوانه مالی قولی بدهم

استاندار خوزستان با بیان اینکه دیگر وعده دادن خطاست و مردم عمل می خواهند گفت: من نمی توانم به مردم بدون پشتوانه مالی قولی بدهم و باید مشکلات را صادقانه به مردم بگوییم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه دیگر وعده دادن خطاست و مردم عمل می خواهند گفت: من نمی توانم به مردم بدون پشتوانه مالی قولی بدهم و باید مشکلات را صادقانه به مردم بگوییم.

به گزارش کاوش اخبار، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در نشست تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان که با حضور قاسم رمضانپور نرگسی معاون امور مجلس و توسعه منطقه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور از طریق ویدئو کنفرانس در محل استانداری برگزار شد گفت: از تلاش های آقای حاجتی قدردانی میکنم. ایشان از مدیران بادانش و باتجربه و از سرمایه های استان هستند و برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت میکنم. بدون شک در هر مسئولیتی در سطح کشور مشغول باشند توجه و نگاه ویژه خود را به استان ادامه خواهند داد.

وی افزود: همچنین برای آقای نیکو که از مدیران خوشنام و باسابقه و از بدنه سازمان برنامه ریزی هستند نیز در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت دارم.

استاندار خوزستان در ادامه خطاب به مسئولین سازمان برنامه ریزی کشور که از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه حضور داشتند گفت: خوشبختانه درآمدهای نفت تا اندازه‌ای بهتر شده است با این وجود تخصیص استان خوزستان پایین و در حد ۱۱ درصد است.

سلیمانی دشتکی افزود: قسمت بزرگی از بودجه استان از نفت است و امیدواریم تخصیص استان به حد قابل قبولی برسد. مطالبات استان از آلایندگی نفت و گاز بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان است که انتظار داریم بخشی از آن تخصیص یابد.

وی ادامه داد: مصوبات متعددی دراستان بدون اجرا باقیمانده است که اگر اعتبار این مصوبات پرداخت شود نیازی به طرح جدید نداریم. همچنین تفاهم نامه های زیادی منعقد شد که بخش بزرگی از آن اجرایی نشده است و بخشی از آن هم در دست اجراست و خواهش می‌کنیم در این زمینه به ما کمک شود.

استاندار خوزستان اظهار داشت: در راستای مشکلات جاری استان همچون جمع آوری آب های سطحی و اصلاح شبکه فاضلاب در شهرستانها که به درازا انجامیده است و مردم را در تنگنا قرار داده انتظار مساعدت داریم.

سلیمانی با بیان اینکه دیگر وعده دادن خطاست و مردم عمل می خواهند گفت: من نمی توانم به مردم بدون پشتوانه مالی قولی بدهم و باید مشکلات را صادقانه به مردم بگوییم. اینکه بعد از چهل سال شهری مشکل آب آشامیدنی داشته باشد سوال برانگیز و غیرقابل قبول است.

وی تصریح کرد: در ارتباط با اعتبارات هزینه ای ماده ۱۱۲ انجام شد اما بخشی از دیون کارکنان باقی ماند و مطالبات کارمندان استان یک مقدار مانده که با کسری بودجه به امسال و سال آینده منتقل شد. از سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار هستم کسری را ابلاغ نماید که تا حدودی مطالبات و اضافه کار و ماموریت کارکنان را پرداخت نماییم.

در این نشست از تلاش های امید حاجتی رئیس سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قدردانی شد و مهرداد نیکو به عنوان رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان معارفه شد.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته