اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

حریرچی: آمار فوتی‌های کرونا بیش از رقم اعلام شده است / بسته به شرایط هر استان، تعداد فوتی‌ها را باید ۱.۵ تا ۲.۲ برابر آمار رسمی در نظر گرفت

 معاون کل وزارت بهداشت گفت: مرگ و میر‌های ناشی از کرونا و بیمار‌های که تست پی سی آر آن‌ها مثبت باشد را اعلام می‌کنیم. این در حالی است که بسیاری از افراد ناقل هستند، اما مشخص نمی‌شود.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت در برنامه انتهای الوند گفت: با بررسی تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا در روز‌های اخیر گفت: مردم ما این آمار را با ۸۴ میلیون نفر جمعیت ایران مقایسه نکنند و بر این باور نباشند که میزان مرگ و میر‌های ناشی از کرونا ناچیز است. قبل از کرونا روزانه هزار تا هزار و ۵۰ فوتی داشتیم. در سال ۳۸۰ هزار فوتی قبل از شیوع کرونا ثبت می‌شد.

او با بیان اینکه مرگ و میر‌های ناشی از کرونا ۲۵ درصد مرگ میر‌های سابق است افزود: مرگ و میر‌های ناشی از کرونا به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بیمار‌هایی که تست پی سی آر آن‌ها مثبت باشد را اعلام می‌کنیم؛ مطابق آنچه در دنیا انجام می شود. این در حالی است که بسیاری از افراد ناقل هستند، اما تست آنها منفی می شود و مطابق آنچه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده و در سایر کشورها هم انجام می شود، جزو آمار نمی آیند.

حریرچی تاکید کرد: بسیاری از افراد به‌دلیل اینکه تست آنهامنفی است طبق پروتکل محاسبه نمی‌شود. البته این مقوله در پروتکل‌ها بررسی می‌شود. این رقم را می‌توان یک و نیم برابر یا یک و هفت دهم، دو یا ۲/۲ برابر محاسبه کرد؛ این موضوع بسته به شرایط استان است.

 

 

منبع: انتخاب

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته