اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

معاون وزیر نیرو؛

اقدامات ارزشمندی در مدیریت مصرف در خوزستان انجام گرفته است/ مشکلات حوزه برق به دلیل موضوع نقدینگی است

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه اقدامات ارزشمندی در دو سال گذشته در زمینه مدیریت مصرف در خوزستان صورت گرفته است، بیان کرد: یک مشکل که در خوزستان وجود دارد این است که مصرف پیک با غیر پیک تا ۴ برابر فرق می کند. یعنی باید یک ظرفیت بالا ایجاد شود تا پیک تابستان را پوشش دهد و در زمستان این ظرفیت ها بدون استفاده می ماند.
به گزارش کاوش، همایون حائری امروز در جلسه بررسی وضعیت برق شهرستان های مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل که در فرمانداری مسجد سلیمان برگزار شد، گفت: برق منطقه ای خوزستان دومین برق منطقه ای در کشور از لحاظ مصرف انرژی است با این وجود در دو سال گذشته اقدامات ارزشمندی در زمینه مدیریت مصرف و پیک سایی در خوزستان انجام گرفته که جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: مشکلاتی در صنعت برق وجود دارد که اصل آن به موضوع نقدینگی بر می گردد در عین حال باید با یک کار جهادی و برنامه ریزی شده در حوزه های که مشکلات وجود دارد، آن را برطرف کرد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: فرسودگی شبکه برق یکی از چالش های صنعت برق بوده که لازم است یک گزارش از میران فرسودگی ها آماده شود تا بتوانیم با تهیه طرح جامعه و تهیه منابع، این فرسودگی ها را برطرف کنیم.
حائری اضافه کرد: با وجود تعداد بالای ایستگاه و ترانس در منطقه یکی از دلایل افت ولتاژ در مسجد سلیمان مربوط به تفاوت در سطح ولتاژ ۱۱ و ۳۳ کیلو ولت است که در مواقع ضروری نمی توانند همدیگر را تامین کنند که لازم است این مشکل برطرف و همسان سازی های لازم انجام شود.
وی تاکید کرد: در جایی که تامین برق انجام می شود نباید افت ولتاژ وجود داشته باشد و این مساله تا تابستان سال آینده نیاز است که برطرف شود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: این آمادگی وجود دارد که در بحث تامین برق مورد نیاز صنایع هرگونه همکاری در منطقه صورت بگیرد و برق مورد نیاز تامین شود.
بازدید از تجهیزات و پروژه های برق در مسجد سلیمان از دیگر برنامه های همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی بوده در خوزستان بوده است.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته