شستشوی بیش از 90 پست برق در خوزستان برای مقابله با ریزگردها

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: در راستای پاکسازی و رفع آلودگی از شبکه، بیش از 90 پست برق و 300 زنجیره مقره شستشو شده است.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: در راستای پاکسازی و رفع آلودگی از شبکه، بیش از 90 پست برق و 300 زنجیره مقره شستشو شده است.

به گزارش کاوش اخبار، سید مهرداد بلادی موسوی بیان کرد: با توجه به عبور از پیک بار شبکه و کاهش بار و امکان پذیر بودن مانور در شبکه، کار شستشوی تجهیزات پست های برق و خطوط با سرعت بیشتری در حال انجام است تا در آلودگی های زمستان پیش رو، شبکه دچار حادثه و خاموشی نشود.

وی افزود: با توجه به کاهش بارندگی ها احتمال وقوع ریزگردها افزایش پیدا کرده که خطری بالقوه برای آلودگی شبکه برق است و می تواند منجر به حادثه های ناخواسته ای بر روی تجهیزات شود.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: علاوه بر ریزگردها آلودگی های صنعتی در استان نیز برای تجهیزات برق خطرناک است و باید به صورت دوره ای شستشو داده شوند.

بلادی موسوی افزود: به همین دلایل برای حفظ امنیت شبکه کار شستشوی تجهیزات در حال انجام است و بر اساس اولویت و میزان آلودگی مناطق تجهیزات به وسیله گروه های عملیاتی شستشو داده می شوند.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان ادامه داد: کار شستشوی تجهیزات با ماشین آلات و دستگاه های مقره شوی مجهزی که بعد از خاموشی های سال 95 در استان خریداری شده بطور مستمر در حال انجام است و با توجه به آلودگی هر منطقه ممکن است چند بار هم تکرار شود.

بلادی موسوی تصریح کرد: در تابستان به دلیل پرباری شبکه امکان شستشوی تجهیزات کمتر است و بعد از کاهش پیک بار علاوه بر بهینه سازی و آماده سازی شبکه برای تابستان سال آینده، شستشوی تجهیزات نیز انجام می شود که دارای هزینه زیاد و وقت بسیاری را نیز از گروه های عملیاتی می گیرد.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

حضور در مدرسه را اجباری کنید برخورد می شود
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان؛ 

حضور در مدرسه را اجباری کنید برخورد می شود

پربازدیدهای یک ماه گذشته