سفر رئیس دستگاه قضا به خوزستان با نگاهی به ماجرای میدان الغدیر اهواز

مدتی است که مسئله میدان میوه و تره بار الغدیر اهواز ابعاد تازه‌ای پیدا کرده و تأخیر در اجرای احکام متخلفان فعال در این میدان، متخلفان را جری‌تر از گذشته کرده است.

مدتی است که مسئله میدان میوه و تره بار الغدیر اهواز ابعاد تازه‌ای پیدا کرده و تأخیر در اجرای احکام متخلفان فعال در این میدان، متخلفان را جری‌تر از گذشته کرده است.

یکم: تاکنون تلاش ها برای پایان دادن به مشکلات موجود در الغدیر مثمر ثمر نبوده چرا که متخلفان از عدم اجرای احکام آسوده‌اند و به وسیله افراد مختلف سعی بر لاپوشانی تخلفات و اجرا نشدن قوانین دارند.

دوم: فعالیت غیرمجاز دلالان بارها به اثبات رسیده و عده‌ای از آنها نیز در نامه‌هایی مختلف به این مسئله اذعان کرده‌اند اما با وجود مصوبات و صدور احکام مختلف تاکنون با متخلفان برخورد نشده است.

سوم: عدول از مفاد قرارداد منعقد شده بین شهرداری و برخی از غرفه داران مسجل شده ولی با توجه به تغییرات مکرر در شهرداری اهواز تاکنون شهرداری اقدام موثری برای تخلیه غرفه‌ها انجام نداده است.

چهارم: علی‌رغم ورود استانداری خوزستان در دوره گذشته برای پایان دادن به اختلافات و گذراندن مصوباتی در جهت احقاق حقوق عامه، غرفه داران از عقد قرارداد جدید با شهرداری خودداری کرده‌اند و امتناع آنها نشان می‌دهد که از سوی غرفه داران عزمی برای پایان دادن به اختلافات وجود ندارد.

پنجم: بازدیدی از وضعیت میدان الغدیر نشان می‌دهد که میوه و تره بار موجود در آن از کیفیت لازم برخوردار نیست و با وجود کیفیت پایین میوه و تره‌بار در میدان الغدیر، قیمت‌ها از سایر میادین گران‌تر است.

ششم: غبارآلود بودن فضا، نا به سامانی قراردادها، عدم برخورد با متخلفان و اجرا نشدن احکام قطعی دادگاه سبب تضعیف عدلیه و قوت گرفتن متخلفان خواهد شد که به وضعیت فعلی میدان دامن می‌زند.

حضور حجت‌الاسلام اژه‌ای رئیس دستگاه قضا در خوزستان فرصت مناسبی برای اجرای احکام دستگاه قضا و برخورد با متخلفان است تا دست مفسدان پس از سال‌ها دست درازی به جیب مردم کوتاه شود و سرانجام پس از سال‌ها بی‌عدالتی، با سامان بخشیدن به بازار میوه و تره بار در خوزستان مردم این استان نیز بتوانند طعم شیرین عدالت را بچشند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

حضور در مدرسه را اجباری کنید برخورد می شود
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان؛ 

حضور در مدرسه را اجباری کنید برخورد می شود

پربازدیدهای یک ماه گذشته