رئیس مجلس: دولت به مناطق زلزله زده رسیدگی فوری کند

رئیس مجلس از دولت خواست به مشکلات زلزله زدگان در منطقه بازفت کوهرنگ در استان چهار محال و بختیاری و اندیکا در استان خوزستان رسیدگی فوری کند.

رئیس مجلس از دولت خواست به مشکلات زلزله زدگان در منطقه بازفت کوهرنگ در استان چهار محال و بختیاری و اندیکا در استان خوزستان رسیدگی فوری کند.

به گزارش خانه ملت، محمد باقر قالیباف در نشست علنی امروز، در نطق پیش از دستور خود تصریح کرد: متاسفانه این زلزله‌ها خسارات قابل توجهی بر جای گذاشته است؛ با توجه به گزارش‌های میدانی نمایندگان محترم و گروه‌های جهادی حدود ۸۰۰ منزل مسکونی در بازفت آسیب جدی دیده است و ۴۰۰ خانواده عشایری با مشکل تردد روبرو شده‌اند.

وی افزود: در اندیکا نیز ۱۳۰ روستا آسیب دیده که درصد تخریب در ۳۰ روستا بالاست؛ با توجه به اینکه مردم این مناطق محروم پیش از این نیز با مشکلات معیشتی مواجه بوده‌اند و این حوادث مشکلات را تشدید کرده است و همچنین با توجه به در پیش بودن فصل سرما رسیدگی فوری دولت به مشکلات مردم، تأمین مایحتاج ضروری آن‌ها و جبران خسارات وارده به منازل، مدارس، خانه‌های بهداشت، زمین‌های کشاورزی و دام‌ها ضروری است.

مأموریت رئیس مجلس به کمیسیون عمران برای نظارت بر بازسازی سریع روستاهای اندیکا و بازفت

رئیس مجلس با بیان اینکه ضروری است کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر بازسازی سریع روستاهای مذکور و باز شدن کامل راه‌های مواصلاتی و رفع مشکلات عشایر رسیدگی کرده و اهتمام لازم را برای تسریع در این امر به کار ببندد و گزارش آن را به نمایندگان محترم ارائه کند، تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی بر جبران خسارات دامداران و کشاورزان نظارت کند و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز از تسریع در بازسازی مدارس تخریب شده و همچنین متوقف نشدن جریان آموزش در روستاهای زلزله زده اطمینان حاصل کند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته