ماجرای علی لندی نوجوان ایذه‌ای که با سوختن خود، دو زن را از آتش نجات داد

نوجوان 15 ساله ایذه‌ای در پی وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک منزل برای نجات دو زن مسن دل بر شعله‌های آتش زد و با وجود مجروحیت 90 درصدی خود، آنها را از مرگ نجات داد.

فارس: نوجوان 15 ساله ایذه‌ای در پی وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک منزل برای نجات دو زن مسن دل بر شعله‌های آتش زد و با وجود مجروحیت 90 درصدی خود، آنها را از مرگ نجات داد.

بدون شک در بین بسیاری از اخبار تلخ روزانه، گاها اخباری در این حوزه نیز دیده می‌شود که با وجود تلخی، شیرینی نیز را به کام خواننده می‌بخشد، اخباری که یک فرد با به خطر انداختن جان خودش برای انسانیت و نجات جان هم نوع بر دل حادثه می‌زند.

چندی پیش که اخبار وقوع حادثه تیراندازی در شهرستان ایذه که منجر به مرگ یک کودک شده بود، حادثه‌ای در یک خانه در شهر ایذه رخ داد که خبر آن در میان پوشش گسترده اخبار تیراندازی محو شد و امروز در پی نشر در فضای مجازی در حال تبدیل شدن به یک سوژه انسانی و اخلاقی است.

هفته گذشته در پی وقوع آتش‌سوزی در یکی از محلات شهر ایذه که منجر به گرفتاری دو خانم میان‌سال و مسن در آن خانه شد، علی لندی نوجوان 15 ساله تا پیش از رسیدن نیروهای امدادرسان و آتش‌نشانی به محل دل به آتش زد تا اگر چه پیکر خودش اسیر شعله‌ها می‌شود ولی به زندگی دو نفر نیازمند جانی دوباره ببخشد.

این نوجوان ایذه‌ای پس از وقوع آتش‌سوزی به دلیل نشت کپسول گاز مایع با دیدن گرفتاری این دو زن در آتش با فداکاری وارد خانه شد و آنها را نجات داد تا اگر چه این دو فرد گرفتار هم در آتش آسیب دیدند ولی میزان سوختگی ناجی این ماجرا با 91 درصد وی را راهی بیمارستان و روزهای سخت کند.

طبق اعلام منابع آگاه محلی علی با بیش از 90 درصد سوختگی در وضعیت نامساعد و نامشخصی قرار دارد و وی پس از اعزام به بیمارستان طالقانی اهواز به بیمارستانی در اصفهان اعزام و در آنجا تحت درمان و بستری قرار گرفت.

دو خانم این حادثه نیز یکی پس از انتقال به بیمارستان به‌صورت سرپایی درمان و دیگری که نزدیک به 50 درصد سوختگی دارد در بیمارستان بستری است ولی با این وجود این نوجوان نشان داد در میان تمام اخبار این روزها و حوادث اخیر شهر ایذه، هنوز هم کودکانی هستند که با تفکر انسان دوستی به دور از این هیاهوهای رسانه‌ای برای نجات هم‌نوع حتی از جان خود مایه می‌گذارند، حتی اگر تیتر اخبار آن روزها نباشند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

یک پاسخ

  1. افتخار از ایران بزرگ و یکپارچه در هر سن ، جنس ،موقعیت ،فرهنگ ،قوم و قشری هرگز قطع نمی شود،چون اصالت و صلابت ذات و انسانیت ایرانی و زاگرسی در تارک جهان و تاریخ جهان می درخشد،مایه افتخاری علی جان ،مدرک دکتری من با نام شما به پایان می‌رسد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان؛

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند

پربازدیدهای یک ماه گذشته