محموله ۱۰۰ هزار دوزی واکسن به خوزستان وارد شد/ 20 شهر استان در وضعیت قرمز اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از ورود محموله ۱۰۰ هزار دوزی واکسن به استان خوزستان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از ورود محموله ۱۰۰ هزار دوزی واکسن به استان خوزستان خبر داد.

به گزارش کاوش اخبار، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان امروز (۶ شهریورماه) در ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: روز گذشته محموله ۱۰۰ هزار دوزی واکسن به دست ما رسید و به سرعت برای تزریق به گروه‌های هدف در اختیار پایگاه‌های واکسیناسیون قرار گرفت. امیدواریم همه افرادی که نوبت واکسن‌شان رسیده است، برای تزریق واکسن مراجعه کنند چرا که هنوز بخشی از این افراد برای دریافت واکسن نیامده‌اند.

وی افزود: ۱۰ درصد افراد ۶۰ سال به بالا در استان خوزستان هنوز واکسن نزده‌اند لذا طرحی پیشنهاد کردیم که به واسطه آن با اتوبوس آمبولانس و نیروهای عملیاتی به درب خانه‌های افراد برویم و آن‌ها را متقاعد کنیم تا واکسن بزنند که وزیر بهداشت از این طرح استقبال کرد. بنا داریم این طرح را ابتدا از اهواز شروع کرده و به سرعت بقیه شهرها را نیز پوشش دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: کماکان ۲۰ شهر خوزستان بدون تغییر نسبت به رنگ‌بندی قبل در وضعیت قرمز دارند. اندکی از مراجعات به بیمارستان‌ها کاسته شده است و به صورت میانگین روزانه ۹ هزار و ۵۰۰ بیمار به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، این تعداد در هفته قبل تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر هم رسیده بود.

ابول نژادیان افزود: از مردم می‌خواهیم با رعایت و اهتمام جدی به دستورالعمل‌های بهداشتی و به ویژه دوری از تجمعات، به شکستن پیک اخیر کمک کنند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته