استاندار خوزستان با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛

میزان بستری‌های کرونا نسبت به هفته‌های گذشته افزایش یافته/ روزانه به طور متوسط ۶ کرونایی در خوزستان فوت می شود/ فعالیت کارکنان ادارات در شهرستان‌های قرمز با یک سوم ظرفیت، نارنجی ۵۰ درصد و زرد با ۲ سوم ظرفیت انجام شود/ مسوولان در حد امکان از دورکاری استفاده کنند/ از ورود و خروج خودروها به شهرهای قرمز جلوگیری شود

استاندار خوزستان گفت:افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوزستان با توجه به روند صعودی مراجعه و بستری بیماران ناشی از کرونا بسیار ضروری است.

استاندار خوزستان گفت:افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوزستان با توجه به روند صعودی مراجعه و بستری بیماران ناشی از کرونا بسیار ضروری است.

به گزارش کاوش اخبار، قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا خوزستان بیان کرد:هم اکنون متوسط رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور ۳۹ درصد شده که وضعیت خوزستان در این زمینه بهتر است و جا دارد از مردم و مسوولان تشکر کنم.

وی با بیان اینکه موج پنجم بیماری ناشی از کرونا با شدت در حال افزایش بوده و حتی از موج چهارم بالاتر است که این موضوع بسیار نگران کننده است افزود: هرچند که وضع خوزستان از سایر استان‌ها بهتر بوده و شاید تنها سه استان بهتر از ما باشند اما با این وجود ۹ شهرستان ما به رنگ قرمز تبدیل شده‌اند.

استاندار خوزستان گفت: از فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مدیریت کرونا تقاضا دارم که دستورالعمل‌های لازم، شرایط تردد و نحوه فعالیت کارکنان در ادارات را به شهرستان‌های قرمز و نارنجی ابلاغ کند و فعالیت اصناف نیز مدیریت شود.

وی ادامه داد: میزان فوتی‌های خوزستان ناشی از کرونا روند کاهشی داشته ولی میزان بستری‌ها نسبت به هفته‌های گذشته افزایش یافته است لذا مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با درخواست از نیروی انتظامی خوزستان برای جلوگیری از ورود و خروج خودروها به شهرهای قرمز گفت: فعالیت کارکنان ادارات در شهرستان‌های قرمز با یک سوم ظرفیت، در مناطق نارنجی ۵۰ درصد و در شهرهای زرد با ۲ سوم ظرفیت انجام شود و مسوولان در حد امکان از دورکاری استفاده کنند.

وی افزود: تقاضا دارم که بازاریان و اصناف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی همراهی خوبی داشته باشند تا از ورود خوزستان به موج چهارم کرونا پیشگیری شود. بیشتر شهرهایی که روز گذشته به رنگ قرمز تبدیل شدند جزو مناطقی بودند که در ۲ هفته گذشته تجمع‌های بسیاری داشتند لذا باید دستورالعمل‌های بهداشتی به خوبی رعایت شود.

استاندار خوزستان گفت: ویروس به وسیله افرادی که به ظاهر سالم هستند، در مهمانی ، دورهمی خانوادگی و حضور در آیین‌ها به دیگران منتقل می‌شود بنابراین باید فاصله‌گذاری اجتماعی و ماسک زدن را در دستور کار قرار دهیم در غیر این صورت بیمارستان‌ها پر از بیمار می‌شوند.

وی بیان کرد: هم اکنون روزانه به طور متوسط ۶ فوتی کرونایی در خوزستان داریم که امیدواریم این میزان همچنان کمتر شود.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه روند واکسیناسیون جامعه هدف در خوزستان با سرعت خوبی در حال انجام است گفت: بر اساس آمار جمعیت بالای ۴۵ سال خوزستان،یک میلیون و پنج هزار و ۲۳۱ نفر بوده که اگر این افراد واکسینه شوند درصد ابتلا و به ویژه مرگ و میر در استان کاهش می‌یابد.

وی افزود: قرار است حدود ۲۰ میلیون دز واکسن در چند هفته آینده وارد کشور شود و نیز مقرر شد که هر هفته یک میلیون دز واکسن برکت به استان‌ها تحویل داده شود.

وی در خصوص تست‌گیری کرونا در مرزهای شلمچه و چذابه بیان کرد: پیش از این اعلام کردیم که تست‌های خارج از مرز اعتباری ندارند و این رویه همچنان ادامه دارد؛ ملاک ما در این خصوص دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

استاندار خوزستان گفت: اگر قرار است کار نمونه‌گیری در مرزها به شیوه جدیدی اجرا شود باید از سوی وزارت بهداشت به ستاد استانی مدیریت کرونا ابلاغ شود. هر چه در مرزها سخت گیرانه تر عمل کنیم بهتر است زیرا منجر به کاهش انتشار بیماری می‌شود.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان؛

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند

پربازدیدهای یک ماه گذشته