رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛

افزایش ۵۰ درصدی بیماران بستری کرونایی در خوزستان/ روند مراجعه و بستری بیماران در اکثر شهرستان‌های استان با شیبی تند افزایشی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های خوزستان نسبت به ۲ هفته قبل افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های خوزستان نسبت به ۲ هفته قبل افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

به گزارش کاوش اخبار، دکتر فرهاد ابول نژادیان روز شنبه در نشست ستاد کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت: روند مراجعه و بستری بیماران در اکثر شهرستان‌ها به خصوص در شهرهای قرمز اهواز، آبادان، خرمشهر، بهبهان، شادگان، اندیمشک ، دشت آزادگان، بندر ماهشهر و شوش با شیب تندی در حال افزایش است.

وی افزود: اکنون یک هزار و ۳۵۰ بیمار مثبت و محتمل در بیمارستان‌های استان بستری هستند که این تعداد ۵۰ درصد نسبت به ۲ هفته قبل افزایش داشته و نشان می دهد سوی دلتا در استان خوزستان با سرعت در حال انتشار است که باید تصمیم فوری گرفته شود تا این وضعیت را مدیریت کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ۲ هزار و ۱۰۰ تخت بستری در بیمارستان های استان خوزستان به کرونا اختصاص یافته است که اکنون یک هزار و ۳۵۰ تخت درگیر هستند. ظرفیت آن را داریم که تخت های بیشتری را به بیماران کرونایی اختصاص دهیم اما از سایر بخش‌ها غافل خواهیم شد و در این زمینه آسیب می بینیم.

وی افزود: خوزستان دیرتر وارد پیک بیماری شد لذا باید فشار بیاوریم تا با مشکل مواجه نشویم. روند ابتلا در استان افزایشی و پیک چهارم تازه شکل گرفته است اگرچه ابتدای دامنه پیک چهارم از قله پیک اول در استان بلندتر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز عنوان کرد: در شادگان روند بیماری ۹۵ درصد افزایش یافته و کمترین رعایت پروتکل ها در این شهرستان است.

وی افزود: هفتگی یک پرواز از استان خوزستان به سیستان و بلوچستان انجام می شود که هفته قبل از ۵۶ نفر از این مسافران تست گرفته شد که همه منفی بودند.

ابول نژادیان با بیان اینکه تا ۲ روز قبل ۷۰۰ هزار دز واکسن در استان تزریق شده که ۵۷۰ هزار دز اول و ۱۳۰ هزار دز دوم بودند افزود: تاکنون ۸۴ درصد افراد بالای ۸۰ سال، ۹۴ درصد افراد ۷۵ تا ۷۹ سال، ۹۱ درصد افراد ۷۰ تا ۷۴ سال، ۸۵ درصد افراد ۶۵ تا ۶۹سال ، ۶۳ درصد افراد ۶۰ تا ۶۴ سال، ۴۸ درصد افراد ۵۵ تا ۵۹ سال، ۴۳ درصد افراد ۵۰ تا۵۴ سال و ۱۲درصد افراد بالای ۴۵ سال در خوزستان واکسینه شده اند.

وی در پایان افزود: انتظار داریم گروه های سنی هدف هر چه سریعتر به مراکز مراجعه کرده و واکسن دریافت کنند البته در این زمینه باید فرهنگ سازی خوبی انجام شود.

در حال حاضر ۹ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان نارنجی و ۹ شهرستان زرد کرونایی هستند.

 

منبع: ایرنا

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان؛

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند

پربازدیدهای یک ماه گذشته