آخرین وضعیت مقبره “سردار هور” / وعده شهردار اهواز برای اتمام پروژه مزار شهید هاشمی تا شهریور ماه + فیلم

شهردار اهواز گفت: تمامی منابع مالی پروژه مزار شهید سردار علی هاشمی توسط شهرداری و با خلع ید پیمانکار قبلی به دلیل تعلل در اتمام پروژه، با مشارکت نهادهای فرهنگی اهواز،در حال پیگیری است.

شهردار اهواز گفت: تمامی منابع مالی پروژه مزار شهید سردار علی هاشمی توسط شهرداری و با خلع ید پیمانکار قبلی به دلیل تعلل در اتمام پروژه، با مشارکت نهادهای فرهنگی اهواز،در حال پیگیری است.

 در روزهای گذشته انتشار تصاویری از مزار سردار شهید حاج علی هاشمی سردار هور و محبوب دل‌های خوزستانی‌ها قلب مردم را جریحه‌دار کرد.

در این تصاویر که در آستانه سالگر شهادت این شهید بزرگواز منتشر شده بود وضعیت مناسبی در مزار این شهید بزرگوار و مظلوم به چشم نمی‌خورد که با توضیحات مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهر اهواز متوجه شدیم مشکلات حقوقی در روند ادامه ساخت مزار شهید علی هاشمی وجود داشته که در حال رسیدگی و رفع است.

خبرنگار تسنیم امروز برای بازدید و پیگیری موضوع به مزار شهدای اهواز رفت و وضعیت این پروژه را از شهردار و مدیرعامل آرامستان‌ها پیگیری کرد.

ابراهیم نوشادی دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اهواز اظهار داشت: پروژه مزار سردار شهید علی هاشمی پس از کشف پیکر مطهر ایشان در سال 89، کار احداث بارگاه بروی مرقد مطهر این شهید و شهدای هم رزمانش در سال 90 با معرفی پیمانکار و تامین منابع مالی لازم کلنگ‌زنی شد.

وی افزود: پس از 10 از شروع این پروژه، در طی سه ماه اخیر مراحل قانونی خلع ید پیمانکار قبلی به دلیل تعلل در اتمام پروژه در مراجع قضایی پیگیری شد که هفته گذشته حکم خلع ید و معرفی پیمانکار جدید صادر و مراحل نهایی پروژه با جدیدت بیشتری کلید خورد.

شهردار اهواز تصریح کرد: تمام منابع این پروژه توسط شهرداری اهواز و با مشارکت نهادهای فرهنگی استان از جمله بنیاد شهید و حفظ آثار و همچنین چند نهاد و شخصیت مردمی دیگر در اهواز تامین مالی شده و در آینده نه چندان دور اتمام پروژه را شاهد خواهیم بود.

نوشادی در خصوص آخرین وضعیت بارگاه شهید هاشمی گفت: تاکنون حدود 70 درصد پروژه رو به اتمام است و مراحل ظرافت‌کاری پروژه باقی مانده ‌که با سپردن کار به پیمانکار جدید که از روز شنبه آغاز شده است، جدیت و سرعت پروژه بیشتر شده است.

وی درادامه بیان داشت: از سه ماه پیش کلیه مراحل تصویری و با تامین منابع مالی صد‌در‌صدی آن از طرف شهرداری اهواز و به دست سازمان آرمستان‌های شهرداری اهواز در حال پیگیری است که با خلع ید پیمانکار از این هفته مراحل اجرایی پروژه آغاز شده ‌که احتمالاً تا دو ماه آینده شاهد بهره‌برداری و اتمام پروژه باشیم.

بازدید خبرنگار تسنیم از آخرین وضعیت مزار مطهر شهید سردار علی هاشمی را در ویدیوی زیر می‌توانید مشاهده کنید.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان؛

مرزها بسته است، زائرین به هیچ عنوان مراجعه نکنند

پربازدیدهای یک ماه گذشته