تعطیلی اتوبوس‌های عمومی در اهواز به نام کرونا به ضرر مردم / ادارات و بازار باز حمل و نقل مردم تعطیل؟ + ویدئو

۲ ماه از تعطیلی مهمترین سازمان خدماتی شهرداری اهواز گذشته است و تقریباً هیچ، تنها دستاورد آن در کنترل ترددها و عبور و مرور مردم به مرکز شهر است.

۲ ماه از تعطیلی مهمترین سازمان خدماتی شهرداری اهواز گذشته است و تقریباً هیچ، تنها دستاورد آن در کنترل ترددها و عبور و مرور مردم به مرکز شهر است.

به گزارش کاوش اخبار، پس از آغاز پیک چهارم کرونا از اواخر بهمن ماه سال گذشته، ستاد کرونای شهرستان اهواز در اولین اقدام جهت ایجاد محدودیت‌های عبور و مرور دستور به تعطیلی تنها ناوگان حمل و نقل عمومی دولتی و ارزان قیمت یعنی اتوبوس‌های شهری داد.

این مسئله در حالی بود که هنوز مشاغل فعال بودند، محدودیت‌ها ترافیکی هنوز اعمال نشده بودند و در ایام منتهی به عید نوروز رونق بازار و کسب و کار مشاغل بیشتر شده بود که این موضوع سبب شد تعطیلی ناوگان اتوبوس رانی شهری را به جز تحمیل هزینه اضافی به شهروندان، افزایش مصرف سوخت و آلودگی هوا و همچنین افزایش بارترافیکی مرکز شهر، هیچ دستاوردی نداشته باشد.

ناوگان حمل و نقل عمومی جزء بسیار مهم در توسعه شهرها هستند چرا که ارتباط زمینی ارزان قیمت مرکز شهر با مناطق مسکونی سبب تجمع سرمایه‌ها و افزایش فرصت سرمیه گذاری و در نتیجه رشد روز افزون مرکز شهر و به دنبال آن رشد مناطق مسکونی و غیر تجاری می‌شود.

با توجه به این مسئله هر شهری که از سیستم حمل و نقل ارزان قیمت بی بهره است در واقع توسعه آن به کندی و یا تقریباً هیچ است و این موضوع اثبات می‌کند که تعطیلی اتوبوس‌های شهری اهواز باعث ایجاد عقب افتادگی در شهر شده است که شاید مدتی طول بکشد این عقب افتادگی را جبران کرد.

حال با توجه به خروج استان خوزستان از وضعیت قرمز و ایجاد یک ثبات در بیمارستان‌ها و کنترل بیماری کرونا در استان شاهد هستیم و با توجه به لغو کلیه محدودیت‌ها و فعالیت صد در صدی مشاغل در مرکز شهر، ادامه این تعطیلی در حالی که سرمایه عظیمی از شهر و شهروندان را در خود جای داده است به جز تحمیل هزینه اضافی به شهروندان چه نتیجه ای دارد؟ شایان ذکر است در هیچ کدام از کلان شهرهای کشور به جز اهواز شاهد تعطیلی حمل و نقل عمومی نبوده‌ایم و این موضوع فقط در اهواز مشاهده شده است.

به نظر می رسد با توجه به خروج استان از وضعیت قرمز و لغو محدودیت‌ها بازگشایی هر چه سریعتر اتوبوس‌های شهری از الزامات و واجبات شهرداری اهواز است که در طی تماس تلفنی با آقای سبز علی مدیرعامل شرکت اتوبوس رانی اهواز، جویای موضوع شدیم که ایشان از بازگشایی فعالیت اتوبوس‌ها از هفته آینده خبر دادند.

گزارش ویدویی تسنیم از این مسئله در ادامه آمده است:

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته