آیا این روش نظارت بر واکسیاسیون یک داروی کمیاب است که تاکنون بیماری آن 66 هزار قربانی در کشور گرفته است؟

مدیران شهری نه، مدیران واکسن بری!

به راستی کسانی که چنین اخلاق را قربانی می کنند و در اقدامی خلاف عرف و قانون، یک داروی کمیاب را که سهمیه دیگران است را برای خود استفاده و دیگران را قربانی زنده ماندن خود می کنند، وقتی که بر صندلی قدرت تکیه زده اند و دستی بر منابع بی حساب و کتاب در شهرداری دارند چه اقداماتی را انجام می دهند و با بیت المال چه می کنند؟

بعد از آنکه یک عضو شورای شهر اهواز خبر داده بود که شهردار این شهر از سهمیه واکسن غسال ها استفاده غیرقانونی کرده و خود را واکسینه نموده حالا رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان تایید کرده است که برخی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان با زدن ماسک و به صورت ناشناس، از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان این شهر استفاده کرده اند.

به گزارش کاوش اخبار، واکسن محدودی وارد کشور شده و از همین واکسن محدود (تاکنون در ایران ۴۶۸ هزار نفر واکسن زده اند)، سهمیه ای نیز به خوزستان اختصاص داده شد تا بخشی از گروه های در معرض خطر مانند غسال ها و پاکبانان واکسینه شوند اما گویا باز در خوزستان اتفاق دیگری رخ داده و مدیران شهری در اهواز و آبادان و احتمالا شهرهای دیگری که هنوز رسانه ای نشدند، تشخیص داده اند دزدکی این واکسن را به خود بزنند و خود را واکسینه کنند.

مدیران شهری که با عملکرد ناصحیح چنین وضعیت نابسامانی در شهرها به وجود آورده اند و منابع شهر را هدر داده اند حال در اقدامی غیرقانونی به سهمیه واکسن غسال ها و پاکبانان که بیشترین زحمت را با کمترین حقوق می کشند هم رحم نمی کنند و غیر قانونی اقدام به واکسینه کردن خود کرده اند بدون آنکه برایشان مهم باشد که ممکن است غسال یا پاکبانی که سهمیه واکسن او را به خود تزریق کردند در حین فعالیت، به کرونا مبتلا و فوت شود.

به راستی کسانی که چنین اخلاق را قربانی می کنند و در اقدامی خلاف عرف و قانون، یک داروی کمیاب را که سهمیه دیگران است را برای خود استفاده و دیگران را قربانی زنده ماندن خود می کنند، وقتی که بر صندلی قدرت تکیه زده اند و دستی بر منابع بی حساب و کتاب در شهرداری دارند چه اقداماتی را انجام می دهند و با بیت المال چه می کنند؟

بیش از ۵ هزار خوزستانی قربانی کرونا شده اند و وضعیت قرمزی استان به سمت سیاهی رفته است اما در این شرایط همان حداقل واکسنی هم که وارد استان می شود گویا سهم مدیران می شود و برای کسی هم اعتماد سوخته شده مردم مهم نیست که می پرسند مگر بر تزریق واکسن به گروه های هدف نظارتی نمی شود و آیا این امکان وجود دارد که کسانی که به واکسن دسترسی دارند خود و بستگانشان را واکسینه کنند؟

دانشگاه علوم پزشکی اهواز به عنوان دستگاه متولی سلامت استان و مدیریت بیماری کرونا و واکسیناسیون، بگوید چه کسی مسئول پیش آمدن چنین وضعی است و آیا دستورالعمل های ابلاغی و نظارت لازم بر توزیع همین حداقل واکسن های کرونا انجام می شود و بگوید چگونه واکسیناسیون را انجام می دهد که در توضیح دزدی صورت گرفته در آبادان گفته شده که ماسک به صورت داشته اند و همکاران ما، آنها را نشناخته اند و از لیست ارسالی خود شهرداری فهمدیدم که برخی از مدیران و اعضای شورا واکسن زدند.

اگر ملاک تنها به یک لیست ارسالی است آیا این امکان وجود ندارد که سازمان یا نهادی که سهمیه واکسن می گیرند واکسن را به دیگرانی که نباید تزریق کنند و در لیستی که ارسال می کنند دیگرانی باشند که از همه جا بی خبرند در ثانی مگر واکسن کرونا نباید در دو دوز و دو نوبت تزریق شود آیا هر دو بار این اشتباه صورت گرفته است؟ پرسشی مهم تر؛ آیا این روش نظارت بر توزیع یک داروی کمیاب است که مطالبه عمومی است و تاکنون بیماری آن بیش از ۶۶ هزار نفر را در کشور را قربانی کرده است؟

نکته قابل توجه آن است که اهواز و آبادان که مدیران شهری آنها خطا کرده اند وضعیت قرمز را رد کرده و در وضعیت سیاه کرونایی قرار دارند و در این شرایط مدیرانی که باید به حفظ سلامت شهروندانشان باشند به فکر دور زدن قانون و سلامتی خود بوده اند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 7 =

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته