اخبار خوزستان | kavoshakhbar.ir

چطور می شود که داروخانه ها ماسک ندارند اما دستفروشان جولان می دهند؟

بعد از شیوع کرونا در ایران تقاضا برای ماسک در سراسر کشور افزایش یافت و همین امر موجب کمبود، گرانی و نایابی آن شد تا جایی که دیگر موجودی داروخانه ها و حتی فروشگاه های تجهیزات پزشکی به پایان رسید و داروخانه ها با چسباندن برگه های نوشتند که ماسک موجود نیست سوال نپرسید.

به گزارش پایگاه خبری کاوش؛ نبود ماسک در داروخانه ها و دیگر مراکز توزیع سردرگمی بیش از دوماهه مردم را در پی داشت و عده ای که از دسترسی به این محصول کمیاب و حیاتی ناامید شده بودند دست به کار شده و به تهیه ماسک خانگی برای برطرف کردن نیاز خود روی آوردند.

با این حال گرچه موجودی داروخانه ها در روزهای ابتدایی شیوع کرونا به پایان رسید اما بازار دیگری شکل گرفت و دستفروشان با قیمتی چند برابر نرخ قانونی اقدام به فروش ماسک کردند و مشخص هم نبود در زمانه نبود ماسک در داروخانه ها؛ دستفروشان از کجا و چگونه ماسک تهیه و می فروشند.

هرچند که فروش ماسک به وسیله دستفروشان دسترسی مردم را راحت تر کرده و حداقل این وسیله حیاتی را حتی با قیمت گران در اختیار مردم قرار داده است اما این فروش در مراکز تجمع و خیابان های فرعی بازار مرکز شهر اهواز صورت می‌گیرد که خود محلی برای تجمع و شیوع کرونا محسوب می شود.

در حال حاضر گزارش های میدانی نشان می دهد که تعداد دستفروشان ماسک به دست در مرکز شهر اهواز بیشتر شده و با قیمت های متفاوت و هر آنچه بتوانند به فروش می رسانند و یکی از این دستفروشان در بازار مرکز شهر اهواز به خبرنگار کاوش گفته است: سه نوع ماسک ساده، نانو و فیلتردار دارم که آن ها را به ترتیب با قیمت پنج، ۱۰ و ۲۰ هزار تومان به فروش می رسانم.

اینکه چگونه است در داروخانه ها و مراکز توزیع قانونی ماسک وجود ندارد اما بازار سیاه آن در خیابان نادری اهواز شکل گرفته سوالی است که مسئولان مربوطه باید پاسخگوی آن باشند و بگویند چگونه ماسک در اختیار این افراد برای فروش قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.