اخبار خوزستان | kavoshakhbar.ir

آماده باش به کشت و صنعت های توسعه نیشکر برای مقابله با سیلاب

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از آماده باش به کشت و صنعت های هفتگانه توسعه نیشکر برای مقابله با سیلاب احتمالی خبر داد.

دکتر عبدعلی ناصری روز شنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان با حضور استاندار، اظهار داشت: گروه های پایش شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با امکانات کامل و ماشین آلات مختلف در حاشیه رودخانه ها و ایستگاه های پمپاژ به منظور پیشگیری و مقابله با سیلاب مستقر شده اند.

وی ادامه داد: اقداماتی که به منظور پیشگیری از سیل پیش بینی شده بر عهده شرکت توسعه نیشکر قرار گرفته است هماهنگ با ستاد مدیریت بحران در حال انجام است تا از خسارت احتمالی به روستاها و مزارع نیشکر جلوگیری شود.

ناصری با تشریح اقدامات انجام شده در این خصوص، گفت: به منظور پیشگیری از وقوع سیلاب ۱۸۰ کیلومتر سیل بند از سوی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و با هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری خوزستان احداث و ترمیم شد.

مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، اظهار داشت: این سیل بندها در حاشیه شرق و غرب رودخانه کارون، حاشیه شرقی و جنوبی رودخانه دز و زهکش خارور و همچنین محدوده تالاب شادگان احداث، ترمیم و مقاوم سازی شده است.

وی افزود: احداث و بازسازی این سیل بندها موجب حفاظت از مناطق روستایی در مقابل سیل های پیش بینی شده خواهد شد و به طبع آن حفاظت از روستاها از طریق سیل بندها، خود مانع ورود سیلاب به زمین های کشت و صنعت های نیشکر می گردد و از بروز خسارت احتمالی ناشی از این حادثه جلوگیری خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی تصریح کرد: شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی همچون گذشته در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و خدمات رسانی به مناطق پیرامون کشت و صنعت های نیشکر پیشگام بوده است .وظیفه داریم شرایط زندگی را برای مردمی که در مجاورت کشت و صنعت های نیشکری سکونت دارند بهبود دهیم و از آنان در شرایط سخت این چنینی حمایت کنیم.

گفتنی است، در سیلاب فروردین ماه ۹۸، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با وجود خسارت های فراوان، با بسیج کلیه نیروها و امکانات خود به کمک ساکنین مناطق اطراف طرح های نیشکر که در محاصره سیل گرفتار شده بودند رفت و خدمات شایانی را به مردم آن منطقه ارائه داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.