دستاورد مهم مناطق نفتخیز جنوب: تبادل موفق ۴ گرید کیفی نفت خام برای نخستین بار

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از تبادل موفق ۴ گرید کیفی نفت خام در تاسیسات این شرکت برای نخستین بار در سال ۹۹ خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از تبادل موفق ۴ گرید کیفی نفت خام در تاسیسات این شرکت برای نخستین بار در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش کاوش اخبار، مهندس احمد محمدی اظهار داشت: با توجه به نیاز کشور و با اجرای چندین اصلاحیه فرآیندی در تاسیسات این شرکت طی سال ۱۳۹۹، برای نخستین بار امکان مبادله و انتقال ۴ گرید نفتی سبک،‌ سنگین، فوق سنگین و نفت سنتزی از کریدور خطوط انتقال نفت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به مبادی مصرف فراهم شد.

وی گفت: پیش از این فقط نفت سبک و سنگین تولیدی از مخازن و میادین تحت راهبری این شرکت ونفت دریافتی از سایرشرکتها توسط زنجیره‌ی تاسیسات و خطوط لوله‌ی این شرکت انتقال داده می‌شد که با طراحی و اجرای اصلاحیه‌های فرآیندی متعدد، امکان دریافت و انتقال نفت فوق سنگین تولیدی میادین غرب کارون و نفت سنتزی دریافتی از پایانه بهرگان فراهم و از نیمه دوم سال ۱۳۹۹ این مهم در حال انجام است.

مهندس محمدی افزود: برای دریافت و انتقال نفت فوق سنگین میادین غرب کارون اصلاحیه‌هایی در تلمبه خانه نفت امیدیه انجام شد و این مرکز متناسب با مشخصات نفت فوق سنگین توسعه داده شد و ظرفیت مورد نیاز ایجاد گردید.

وی ادامه داد: برای دریافت و انتقال نفت سنتزی از پایانه بهرگان نیز اصلاحیه‌های فرآیندی در تاسیسات شرکت های بهره برداری تابعه مناطق نفتخیز جنوب در مسیر ارسال این نوع نفت ، به‌ویژه شرکت نفت و گاز آغاجاری انجام و امکان انتقال نفت سنتزی به پالایشگاه های اصفهان و آبادان فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در پایان از تمامی همکارانی که در ستاد این شرکت و شرکتهای بهره برداری تابعه بویژه شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، کار طراحی ، اجرای اصلاحیه‌های فرآیندی مربوط به این تغییرات و همچنین پایش و کنترل کیفیت این ۴ نوع گرید نفتی را به انجام رساندند، قدردانی کرد.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته