۱۲ کودک مبتلا به کرونا در بیمارستان ابوذر اهواز بستری هستند

 رییس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: ۱۲ کودک مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری هستند همچنین در سه هفته اخیر بیشترین تعداد بیماران کرونایی سرپایی را داشتیم.

رییس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: ۱۲ کودک مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری هستند همچنین در سه هفته اخیر بیشترین تعداد بیماران کرونایی سرپایی را داشتیم.

به گزارش کاوش اخبار، محسن علی سمیر چهارشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی از شبکه خوزستان اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون مراجعه بیش از ۵۰۰ کودک مبتلا به کرونا به این بیمارستان ثبت شده است که خوشبختانه تعداد فوتی ها  انگشت شمار بوده است.

وی افزود: متاسفانه خانواده ها به خصوص در مورد کودکان قدری سهل انگاری می کنند و از ماسک برای کودکان استفاده نمی کنند همچنین در ایام شیوع کرونا در خوزستان شاهد حضور کودکان در پارک ها هستیم.

رییس بیمارستان ابوذر با بیان اینکه حضور کودکان در دورهمی ها و تجمع خانوادگی به چشم می خورد افزود: برخی از والدین تصور می کنند این بیماری در کودکان کمتر شیوع دارد در حالی که اینگونه نیست و خانواده ها باید این موضوع را جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه کودکان از ۲ جنبه ممکن است به این بیماری مبتلا شوند گفت: کودکان از طریق والدین و یا تماس با دیگر کودکان به کرونا مبتلا می شوند لذا خانواده ها باید بیشتر مراقب سلامت کودکان خود باشند.

علی سمیر بیان کرد: علائم ویروس جهش یافته انگلیسی در کودکان مثل بزرگسالان است. یعنی همان علائم تنفسی، قلبی، پوستی، گوارشی و مغزی نیز در بچه ها وجود دارد لذا از خانواده ها انتظار داریم مراقب کودکشان به خصوص آنهایی که بیماری زمینه ای دارند، باشند.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان قرمز و هشت شهرستان در وضعیت نارنجی هستند.

 

 

منبع: ایرنا

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته