کودک ۳ ماهه مسجدسلیمانی به کرونا مبتلا شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان از ابتلای کودک سه ماهه مسجدسلیمانی به ویروس کرونا خبر داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان از ابتلای کودک سه ماهه مسجدسلیمانی به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش کاوش اخبار،  شایسته شمی پور ظهر امروز یکشنبه در این خصوص اظهار کرد: متأسفانه در آزمایش‌های انجام شده از یک شیرخوار سه ماهه مشخص شد ریه این کودک درگیر کرونا شده است که پس از اقدامات اولیه به اهواز اعزام شد که در این راستا از خانواده‌ها درخواست می‌شود که با رعایت مسائل بهداشتی از جان خود و فرزندانشان محافظت کنند.

وی گفت: متأسفانه در روزهای گذشته میزان افراد مبتلا به ویروس کرونا افزایش یافته است و این نشان می‌دهد وارد پیک خطرناک چهارم شده‌ایم و اگر شهروندان، رعایت نکنند به زودی مسجدسلیمان وارد وضعیت قرمز خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان تصریح کرد: در حال حاضر شرایط جدیدی را تجربه می‌کنیم زیرا هم تعداد مبتلایان افزایش یافته و هم گروه‌های سنی متفاوتی دچار این بیماری شده‌اند.

شمی پور گفت: طبیعتاً بیمارستان در آمادگی کامل به سر می‌برد اما اگر تعداد بیمارانی که نیاز به بستری دارند، زیاد شود مسلماً ظرفیت بیمارستان ۲۲ بهمن با محدودیت روبه‌رو می‌شود.

وی تأکید کرد: با توجه به نشانه‌های شیوع ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در کشور لازم است که مردم و مسئولان کنترل شدید و مراقبت جدی را در دستور کار خود قرار دهند و از سفرهای غیرضروری، دورهمی‌های خانوادگی، شرکت در مراسم عزا و عروسی و تجمع‌ها به پرهیز کنند.

به نوشته مهر، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، ماسک زدن، شستن مرتب دست‌ها، رعایت کردن فاصله‌گذاری اجتماعی، مسافرت نرفتن، اجتناب از حضور در اماکن شلوغ و تجمع‌ها را از جمله اصول ضروری دانست که شهروندان برای سلامت خود و خانواده باید آن را رعایت کنند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته