۲۲۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز در خوزستان کشف شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به برگزاری مانور سراسری مدیریت مصرف انرژی که طی ۲ روز در سطح استان برگزار شد، گفت: تعداد ۲۲۱ دستگاه استخراج بیت کوین (ماینر) غیر مجاز کشف شد.

به‌گزارش کاوش اخبار، “علی خدری” با اشاره به جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز برق در سطح استان، اظهار داشت: این مانور به دلیل محدودیت‌های سوخت گاز در کشور، با هدف جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز، تعدیل روشنایی معابر و شناسایی و جمع‌آوری مراکز استخراج رمز ارزهای غیرمجاز در تمام شهرهای خوزستان همزمان با سراسر کشور اجرا شد که طی بازرسی‌های انجام شده در سطح استان، تعداد ۶ مرکز غیرمجاز و ۲۲۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف شد.
وی اضافه کرد: این تعداد دستگاه ارز دیجیتال حدود یک میلیون و ۲۰۹ هزار و ۳۱۲ کیلووات ساعت مصرف برق داشته که این مقدار مصرف، معادل ۹ میلیارد و ۶۹ میلیون و ۸۴۰ هزار ریال هزینه است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با بیان اینکه جمع مصرف برق دستگاه‌های مکشوفه استخراج ارز دیجیتال ۵۳۰ کیلو وات است، افزود: از ابتدای سال ۹۹، چندین دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف و شناسایی شده که با کشفیات مانور اخیر به تعداد ماینرهای ضبط شده اضافه شده است.
خدری در ادامه گفت: یک درمیان نمودن روشنایی معابر، تعدیل روشنایی بلوارها و ورودی شهرها و خاموشی پارک‌ها از جمله اقدامات انجام شده در این مانور بود.
وی در پایان بر لزوم رعایت حداکثری مدیریت مصرف برق و گاز در ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، بکارگیری دیزل ژنراتور موجود در ادارات، بیمارستان‌ها و شرکت‌های بزرگ و اطمینان از خاموش بودن تجهیزات برقی و سیستم‌های گرمایشی و به‌کارگیری حداقل روشنایی استاندارد پس از ساعت کاری ادارات و بانک‌ها، کاهش حداکثری روشنایی میادین، پارک‌ها و بوستان‌ها در شب تاکید کرد.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته