رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز؛

اختلاط آب شرب و فاضلاب در پردیس اهواز صحت ندارد/ از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۷۰۰ نمونه میکروبی ار شبکه آب عمومی گرفته شده/ آنالیز نمونه‌ها حاکی از مطلوبیت میکروبی ۹۵ درصدی است

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با اشاره به برداشت بیش از ۱۷۰۰ نمونه از آب اهواز در سال ۹۹گفت: وضعیت کیفی آب شرب اهواز روزانه مورد سنجش قرار گرفته و اختلاط آب شرب و فاضلاب صحت ندارد.

به گزارش کاوش اخبار مهران احمدی بلوطکی در جمع خبرنگاران، در پاسخ به خبر منتشر شده در برخی از رسانه ها و فضای مجازی در خصوص آلودگی آب شرب منطقه پردیس و اختلاط با فاضلاب، اظهار داشت: در راستای پیگری موضوع تماس تلفنی با مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست برقرار شد، وی ضمن تکذیب خبر، موضوع ذکر شده در برخی خبرگزاری‌ها را درست ندانسته و این مورد را برداشت اشتباه رسانه ها در تجزیه و تحلیل مصاحبه و ثبت خبر عنوان کرد.

وی افزود: متولی تامین آب و گزارش وضعیت شبکه آب شهری از وظایف شرکت آبفا بوده و نظارت بر شبکه توزیع آب شهری و روستایی بعد از تصفیه خانه بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت می باشد .

رئیس مرکز بهداشت غرب شهرستان اهواز ادامه داد: با توجه به نظارت‌ها و پیگیری مستمر انجام شده بیماری‍‌های منتقله از آب و غذا از جمله هپاتیت آ کنترل و در محدوده زمانی ذکر شده موردی از طغیان این بیماری در مراکز بهداشت ثبت نشده و همچنین تاکنون گزارشی از وجود فاضلاب در شبکه شرب آب شهری شهرستان اهواز محرز نشده است .

دبیر شورای سلامت شهرستان اهواز گفت: کارشناسان بهداشتی مرکز بهداشت بصورت مستمر نظارت کمی و کیفی بر امر توزیع آب در شبکه آبرسانی شهرستان اهواز را داشته و روزانه نسبت به کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی آب در تمامی نقاط مناطق شهری و روستایی اقدام می‌کنند .

وی ادامه داد: متولی آب در شهر شرکت آبفا بوده و تمامی مشکلات موجود در اسرع وقت به این سازمان گزارش و پیگیری جهت رفع مشکلات صورت خواهد گرفت.

احمدی بلوطکی گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا کنون بیش از ۱۷۰۰ نمونه میکروبی ار شبکه آب عمومی در محدوده شهری تحت پوشش مرکز بهداشت غرب اهواز اخذ شده و آنالیز نمونه‌ها حاکی از مطلوبیت میکروبی ۹۵ درصدی در شبکه آب شهری است.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز تصریح کرد: متاسفانه به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی در برخی مواقع شاهد گل آلود بودن و کدورت بالا و بوی نامطبوع آب در برخی مناطق شهری هستیم که پیگیری‌های لازم و فوری در جهت رفع اینگونه مشکلات صورت خواهد گرفت.

احمدی بلوطکی ضمن بیان اینکه تلاش و پیگیری بیشتر شرکت آبفا در جهت رفع مشکلات از جمله شکستگی لوله‌های آبرسانی ، گرفتگی های فاضلاب و … از انتظارات مرکز بهداشت می باشد، خاطر نشان کرد: سلامت مردم خط قرمز مراکز بهداشت بوده و در صورت بروز هرگونه مشکل ضمن اطلاع رسانی توسط این مرکز، پیگیری‌های حقوقی لازم انجام خواهد شد .

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در پایان افزود: شایسته است در جهت جلوگیری از ایجاد دل نگرانی مردم قبل از اطلاع رسانی در خبرگزاری ها و فضای مجازی، صحت خبر از سازمان‌های متولی و افراد متخصص از جمله مراکز بهداشت و شرکت متولی تامین کننده آب شرب یعنی شرکت آبفا اهواز اخذ و سپس در اختیار عموم قرار گیرد.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته