اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تداوم “سطح زرد” آلودگی هوا در استان خوزستان/ گروه‌های پرخطر و سالمندان در خانه بمانند

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: به‌دلیل وارونگی هوا استان، تا ۸ آبان ماه وضعیت زرد اعلام شده و لازم است افراد پرخطر از حضور در محیط بیرون از منزل اجتناب کنند.

امید بن‌عباس بیان کرد: استان خوزستان در شرایط وارونگی هوا قرار دارد و برای همین جابه‌جایی هوا صورت نمی‌گیرد و این پدیده باعث افزایش آلاینده‌ها در هوا می‌شود.

وی با رد شایعه تعطیلی ادارات افزود: به طور روزانه میزان آلاینده‌ها بررسی می‌شود و در صورتی که این میزان از استانداردها عبور کند، قطعاً تصمیمات متناسب اتخاذ می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: با توجه به افزایش آلایندگی اخطاریه سطح زرد آلودگی از سوی مدیریت بحران خوزستان صادر شده است. مردم بویژه گروه‌های پرخطر باید از حضور در محیط بیرون خودداری کنند.

سید محمد علوی، رئیس مرکز بهداشت خوزستان نیز در این باره در گفت‌وگو با تسنیم در اهواز گفت: به دلیل پایداری نسبی جوی و افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش دید افقی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان، سطح زرد آلایندگی در خوزستان اعلام شده است.

وی تصریح کرد: از امروز تا ۸ آبان‌ماه توصیه می‌شود از ترددهای غیرضروری در سطح شهر به ویژه برای کودکان، افراد مسن، بیماران قلبی و تنفسی خودداری کنند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته