اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مدیرعامل شهرجدید شیرین شهر،

پروژه های عمرانی در محلات شیرین شهر در حال انجام است/ شیرین شهر به یک شهر سبز تبدیل شده/ کمبودها با افزایش جمعیت برطرف می شود/ انتظار داریم که ادارات مختلف برای ارائه خدمات در شیرین ‌شهر ورود کنند+تصاویر

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید شیرین شهر گفت: پروژه های عمرانی در محلات شیرین شهر در حال انجام است و تلاش شده که پروژه های عمرانی به صورت منظم و به شکلی گسترش یابد که تمام اقشار مردم انگیزه سکونت در شیرین شهر را داشته باشند.
به گزارش کاوش؛ رضا فرهاد زاده مدیر عامل شرکت عمران شیرین شهر در بازدید اصحاب رسانه از این شهر اظهار داشت: اجرای پروژه های تفریحی و ایجاد فضای سبز، شیرین شهر را به یک شهر سبز تبدیل کرده و بی شک کمبودها با افزایش جمعیت برطرف شده و زیرساخت ها نیز توسعه می یابد.
وی افزود: ماهیت شهرهای جدید این است که مشکلات آن ها به تدریج و در طی سال ها حل می شود و با وجود اینکه به صورت معمول خدمات به فراخور جمعیت ارائه می شود اما تلاش داریم در این زمینه چند گام جلوتر باشیم.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید شیرین شهر ادامه داد: بر اساس استانداردها، راه اندازی یک مرکز درمانی نیازمند حداقل پنج هزار نفر جمعیت است اما در حال حاضر یک مرکز درمانی مجهز برای جمعیت ۸۰۰ نفری شهر راه اندازی شده که به مناطق همجوار نیز خدمات ارائه می دهد. این مرکز بهداشت شیرین شهر که از اردیبهشت سال ۹۵ راه اندازی شده، امکاناتی از قبیل دندانپزشکی٬ داروخانه٬ آزمایشگاه و نیز فعالیت های بهداشتی از جمله بهداشت محیط و خانواده را به مردم شهر و مناطق اطراف ارائه می دهد.
فرهادزاده با بیان اینکه از دید ما این خدمات هنوز ناکافی، مطلوب و در خور ساکنین شهرمان نیست اما تلاش شده رضایت مردم کسب شود، بطور مثال مرکز خدمات درمانی شهر با همکاری شبکه بهداشت خدمات نسبتا خوبی هم به اهالی شهر و روستاهای مجاور ارائه می کنند و مصوب شده که این خدمات بصورت شبانه روزی ارائه گردد که متاسفانه بدلیل شیوع ویروس کرونا به تاخیر افتاده و انشاءالله در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.
وی اصول اولیه شهرسازی را بر مبنای مقاوم سازی ساختمان ها عنوان کرد و گفت: شهرهای جدید در برابر زلزله و بلایای طبیعی مقاوم بوده و بر اساس اصول علمی و فنی و استاندارد ساخته می‌شوند زیرا مردم می‌خواهند در جایی زندگی کنند که در ساخت و سازها مقاوم و ایمن باشد و خدمات شهری مناسب ارائه شود.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید شیرین شهر تصریح کرد: طی سال های گذشته ایجاد شرایط لازم برای سکونت اقشار مختلف اجتماعی در شیرین شهر کاملا سرعت گرفته و این تلاش کاملا مشهود است همچنین ایجاد فضاهای سبز و راه اندازی مجموعه های آموزشی و درمانی مجهز بیانگر چشم انداز روشنی است که در آینده شهر جدید شیرین شهر قرار دارد.
فرهادزاده با تاکید بر اینکه برای تکمیل ظرفیت کلاس ها، دانش آموزان روستاهای اطراف را با تامین سرویس ایاب و ذهاب با هزینه خودمان به مدرسه و کلاس درس رسانده ایم گفت: در سال ۹۴ تعداد ۶۰ دانش آموز داشتیم که این تعداد در سال ۹۵ به تعداد ۱۲۰ نفر، در سال ۹۶ به ۲۵۰ نفر، در سال ۹۷ بیش از ۴۰۰ نفر و در سال ۹۹ تعداد دانش آموزان در شیرین شهر به بیش از ۵۰۰ نفر در تمام مقاطع تحصیلی رسیده است.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و تورم در بازار مسکن بیان کرد: امروز سرمایه‌گذاران در شیرین شهر در حال ساخت باغ ویلاهایی با متراژهای ۵۰۰ و ۶۰۰ متر زیربنا هستند.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید شیرین شهر اضافه کرد: در بحث پروژه های کلیدی هم با توجه به استانداردها ی روز شهری و بر اساس طرح جامع و تفصیلی، شهر در حال شکل گیری است به عنوان مثال محله ویلایی پرنیان محله‌ای پیاده محور با سیما و منظر زیبایی در حال شکل گیری است و بویژه مورد توجه علاقمندان به طبیعت و محیط زیست طراحی شده است.
فرهادزاده با بیان اینکه آماده سازی بستر جهت سرمایه گذاری سرمایه‌گذاران در شیرین شهر را برعهده داریم و تمام کارها انجام شده است ابراز کرد: شیرین شهر به مرحله ای رسیده که می تواند از درآمد خود کارها و برنامه های خود را پیش ببرد.
وی تصریح کرد: پروژه های عمرانی در محلات شیرین شهر در حال انجام است و تلاش شده که پروژه های عمرانی به صورت منظم و به شکلی گسترش یابد که تمام اقشار مردم انگیزه سکونت در شیرین شهر را داشته باشند.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید شیرین شهر درخواست کرد: این انتظار را داریم که ادارات مختلف برای ارائه خدمات در شیرین‌شهر ورود و به حل مشکلات مردم این شهر کمک کنند.
فرهادزاده افزود:با هماهنگی نیروی انتظامی دو هفته ای است که گشت شبانه در شهر در حال انجام است و روزها نیز پرنسل حراست شرکت عمران شهر جدید شیرین‌شهر کار حفاظت و حراست را به عهده دارند و به ططور نسبی امنیت برقرار است.
بنا به گفته وی بیش از ۴۵۰ خانوار در شیرین شهر سکونت دارند و از خدمات ارائه شده رضایت دارند.
بر اساس این گزارش، شهر جدید شیرین شهر در سال ۱۳۸۳ به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری کشور رسید؛ این شهر در ۲۳ کیلومتری جنوب غربی اهواز واقع شده است که تاکنون بیش از ۳۰۰ خانوار در آن ساکن شده اند.
شیرین شهر در سال ۸۳ در راستای کنترل و اسکان سرریز جمعیت شهر اهواز مجوز ساخت گرفت ولی تاکنون با فراز و فرودهای بسیاری روبه رو بوده و مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته اند.
شیرین شهر در ۱۴ محله ساخته شده که یک و نیم محله آن را محله های مسکن مهر تشکیل می دهد. منازل خود مالک، باغ ویلاها، شهرک صنعتی و اماکن تفریحی و گردشگری نیز به عنوان بخش های دیگر این شهر در نظر گرفته شده اند.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته