اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

توضیحات مدیر کل بازرسی استانداری خوزستان در خصوص رتبه خوزستان در ارزیابی وزارت کشور؛

آنچه منتشر شده ناظر بر حوزه عملکردی ستاد استانداری است نه عملکرد استانداران و دستگاه های اجرایی/ تداخل بازه زمانی ارسال مستندات با شیوع کرونا و تعطیلی استان/ از ضعف برخی از معاونین استانداری در ارسال مستندات نباید چشم پوشی کرد

شیوع کرونا در بازه زمانی ارسال مستتدات به سامانه وزارت کشور و تعلل برخی از معاونین ‌استانداری خوزستان را باید به عنوان دو عامل نتیجه این گزارش عنوان کرد.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان گفت: در راستای استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد در دستگاه های اجرایی موضوع فصل یازدهم قانون مدیریت خدمات کشوری وزرات کشور سالانه به منظور آگاهی از میزان موفقیت ستاد استانداری های سراسر کشور در دو حوزه شاخص های عمومی و اختصاصی در مهرماه هر سال به استانداری ها ابلاغ می شود.

به گزارش کاوش، شهاب رزمی در جمع خبرنگاران در خصوص گزارش اخیر مرکز مدیریت عملکرد و بازرسی وزارت کشور مبنی بر ارزیابی عملکرد استانداری های سراسر کشور بر اساس ارزیابی عملکرد سال ۹۸ به استناد مصوبه شورای عالی اداری و میزان موفقیت آن استانداری ها در اجرای برنامه ها و اهداف کمی و تخصصی اصلاح نظام اداری در قالب شاخص های عمومی و اختصاصی، بیان کرد: تداخل بازه زمانی ارسال مستندات اجرای شاخص های عمومی و اختصاصی به سامانه وزارت کشور با شیوع ویروس کرونا و به تبع آن تعطیلی استانداری خوزستان ادارات و نهادهای دولتی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در استان و صیانت از سلامتی شهروندان به عنوان اولویت نخست استاندار خوزستان؛ امکان بارگذاری و ارسال مستندات به سامانه وزارت کشور از سوی متصدیان مربوطه به شکل غیر ارادی سلب شد.

وی بیان داشت: بر این اساس معاونت های استانداری نیز درگیر مدیریت بحران ویروس کرونا در استان بودند و مهلت زمانی ارسال مستندات اجرای شاخص های عمومی و اختصاصی به سامانه وزارت کشور منقضی شد.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان تصریح کرد: موضوع دیگری که می بایست در این خصوص عنوان کنم این ارزشیابی توصیفی بوده و در چهار سطح عالی خوب متوسط وضعیف ارزیابی می گردد که استان خوزستان در سطح خوب قرار گرفت

رزمی افزود: بعنوان مثال شاخص های عمومی از اصلاح ساختار اداری، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، مدیریت سبز ناظر بر عملکرد ستاد استانداری است و مربوط به عملکرد استانداران نمی شود.

وی ادامه داد: ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان در قالب جشنواره شهید رجایی برگزار می شود و ارتباطی با این موضوع پیدا نمی کند.

مدیرکل مدیریت عملکرد ، بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان تصریح کرد: گزارش مزبور ناظر بر اجرای شاخص های عمومی و اختصاصی ستاد استانداری و فرمانداران تابعه است.

رزمی توضیح داد: در گزارش اخیر وزارت کشور علی رغم شیوع ویروس کرونا و تعطیلی در بازه زمانی بارگذاری مستندات، استانداری خوزستان در شاخص های اختصاصی ۸۴ درصد و همچنین در شاخص های عمومی ۷۱ درصد محقق شده است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۷ ستاد استانداری در شاخص های اختصاص رتبه اول و در شاخص های عمومی رتبه ششم در میان استانداری های کشور کسب کرد.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان یادآور شد: سرجمع در سال ۹۷ ستاد استانداری رتبه ششم در کشور را به خود اختصاص داد و این شاخص ها براساس خوداظهاری واحدهای مربوطه ستاد استانداری ارزیابی می شود.
رزمی گفت: باید توجه داشت که عملکرد استانداران بر اساس شاخص های کلان توسعه ای ارزیابی می شود و آنچه این روزها منتشر شده ناظر بر حوزه عملکردی ستاد استانداری بعنوان یک دستگاه اجرایی است که بعنوان یک الزام اداری بطور سالانه انجام می شود.

وی گفت: البته در این زمینه نباید از ضعف برخی از معاونین ذیربط استانداری خوزستان در انعکاس و بارگذاری مستندات نیز چشم پوشی کرد که در این زمینه استاندار محترم تذکرات لازم را به معاونین ذیربط ابلاغ کرده است.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان بیان کرد: بر این اساس نمی توان این ارزیابی به عملکرد استانداران در سطح استان تعمیم داد. چرا که مسئولیت اجرای این شاخص ها و ارسال مستندات بر عهده معاونین ذیربط استانداری خوزستان بوده است و اساسا با ارزیابی عملکرد مدیریت ارشد استانها که مربوط به شاخص های کلان توسعه ای می باشد متفاوت است.
رزمی اضافه کرد: شیوع کرونا در بازه زمانی ارسال مستتدات به سامانه وزارت کشور و تعلل برخی از معاونین ‌استانداری خوزستان را باید به عنوان دو عامل نتیجه این گزارش عنوان کرد. ‌اگر این گزارش ناظر بر عملکرد استاندار  در سطح استان می بود چگونه ممکن است در عرض یکسال شاخص های استان از رتبه ششم به رتبه سی و یکم تنزل پیدا کند.
مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان تاکید کرد: بر اساس همین گزارش توصیفی وزارت کشور و براساس ارزیابی عملکرد سال ۹۸ ستاد استانداری خوزستان از چهار سطح عالی، خوب،متوسط و ضعیف، در سطح خوب قرار گرفته است.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته