اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بر اثر وقوع سیلاب سال گذشته؛

۱۳ هزار میلیارد تومان خسارت به کشاورزی خوزستان وارد شد

 وزیر جهاد کشاورزی گفت: در جریان وقوع سیل فروردین سال گذشته،۱۳ هزار میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی خوزستان وارد شده است و ۴۳۰ هزار کشاورز درگیر مشکلات مرتبط با سیل شدند.

کاظم خاوازی عصر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های بازسازی و نوسازی زمین‌های کشاورزی آسیب‌دیده از سیل ۹۸ به صورت ویدئوکنفرانس توسط رئیس‌جمهور، اظهار کرد: بر اثر سیل فروردین پارسال، ۱۳ هزار میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد شده و ۴۳۰ هزار کشاورز درگیر سیل شدند.

وی افزود: در مجموع با اعتبار هفت هزار میلیارد تومان، طرح‌های بازسازی و مرمت مناطق آسیب‌دیده از سیل در بخش کشاورزی انجام شده است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: مرمت بیش از هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه عشایری، مرمت بیش از پنج هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه بین مزارع کشاورزی، زهکشی سطحی بیش از ۵۰ هزار هکتار زمین‌های کشاورزی، مرمت ۹۵۰ کیلومتر قنات و مرمت ۱۳۸ باب ایستگاه پمپاژ شبکه زهکشی از جمله اقداماتی که وزارت جهاد کشاورزی در سیل پارسال انجام داده است.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: این وزارتخانه همچنین با استفاده از یک هزار و ۱۰۰ ماشین‌آلات، دو هزار کارشناس و آبگیری ۳۱۴ هزار هکتار از مزارع کشاورزی به کمک کشاورزان سیل زده شتافت.

خاوازی افزود: همچنین تا پایان آبان ماه امسال، ۷۳۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری و با اعتبار ۸۴۰ میلیارد تومان در مناطق سیل‌زده به پایان می‌رسد.

وی گفت: در سیل پارسال ۴۸.۵ درصد از زمین‌های کشاورزی استان خوزستان دچار خسارت و آسیب شد.

 

 

 

منبع: مهر

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته