اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

استاندار خوزستان؛

تعداد فوتی ها و بستری ها کرونا به نسبت دو هفته گذشته افزایش یافته است/ تمام شرایطی که مربوط به وضعیت قرمز است اعمال شود/ اگر هم اکنون دست به کار شویم می‌توانیم سریع روند را کنترل کنیم/ تجمعات نباید شکل بگیرد/ نظارت در آموزش و پرورش جدی تر شود/ دستگاه های اجرایی در توزیع ماسک در مناطق کم برخوردار کمک کنند

استاندار خوزستان گفت: تعداد فوتی ها و بستری های کرونا به نسبت دو هفته گذشته مقداری افزایش یافته است که باید شرایط را با جدیت کنترل نماییم و تمام شرایطی که مربوط به وضعیت قرمز است اعمال شود و همه مکلف و موظف هستند که دستورالعملهای شرایط قرمز را رعایت نمایند.

به گزارش کاوش استاندار خوزستان در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد: متاسفانه ظرف دو هفته  گذشته کرونا که در خوزستان کاملا مهار و رو به کاهش بود افزایشی شده، البته شیب این افزایش بسیار ملایم است و اگر هم اکنون دست به کار شویم و مردم همانند گذشته همراهی و کمک کنند و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند می‌توانیم سریع روند را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه همه مکلف و موظف هستند شرایط مربوط به وضعیت قرمز را رعایت نمایند هیچ کس حق تخطی ندارد، افزود: امسال مراسم اربعین برگزار نمی شود و در شهرها نیز مطابق نظر مقام معظم رهبری مراسم ها در منازل برگزار می شود و در بهبهان نیز مراسم راهپیمایی در روز شهادت امام رضا برگزار نمی شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: تجمعات نباید شکل بگیرد و از مراسم خاکسپاری و عروسی و زیارت اهل قبور باید با جدیت جلوگیری شود تا بتوانیم روند بیماری را کنترل و مدیریت کنیم.

شریعتی اضافه کرد: با اولین بارش ها در پاییز معضل بیماری تنفسی ایجاد می‌شود که با هرس درختان قابل کنترل است، امیدواریم با سرعت و جدیت خوبی این کار انجام شود تا بتوانیم به صورت جدی آلرژی‌های ناشی از بارش‌های ابتدایی را کنترل کنیم.

وی اظهار داشت: گر چه تعداد دانش آموز بیمار به علت کنترل ها کم بوده و همه دانش آموزان مبتلا نیز شرایط بهبودی را پیدا کردند اما باید آموزش و پرورش را کمک کنیم و نظارت جدی تری انجام دهند.

استاندار خوزستان گفت:باید تبلیغات گسترده ای برای استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی انجام دهیم به ویژه در در مناطق حاشیه و کم‌برخوردار که شرایط نامناسب تر است، دستگاه های اجرایی نیز در توزیع ماسک کمک کنند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته