اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

اعلام وضعیت هشدار توسط دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛

۹ شهر قرمز شدند/۵ شهر نارنجی پرخطر

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: متاسفانه با توجه به روند فزاینده شیوع کرونا و مطابق آخرین بررسی وضعیت مخاطره شیوع ویروس کرونا در خوزستان ، ۹ شهر استان شامل شهرهای اهواز، امیدیه، آغاجاری، بهبهان، آبادان، شوشتر، باغملک، خرمشهر و ایذه در وضعیت قرمز قرار گرفته اند.

دکتر فرهاد ابول نژادیان در جمع خبرنگاران افزود: همچنین شهرهای مسجدسلیمان، رامهرمز ، دزفول، شادگان و لالی نیز در وضعیت نارنجی با تعریف پرخطر قرار گرفته اند و سایر شهرستان های استان نیز در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

وی بیان کرد : با توجه به روند افزایشی و نگران کننده شیوع کرونا ، در استان خوزستان وضعیت هشدار صریح اعلام میکنیم. متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به حد پایینی رسیده و گویا ترس مردم از کرونا ریخته است. این درحالیست که میزان انتقال بین فردی کرونا با توجه به جهش های ژنتیکی به حد بسیاربالاتری نسبت به گذشته رسیده و قدرت آلوده سازی آن بویژه میان اعضای یک خانواده افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکید کرد: از مردم میخواهیم همانند روزهای نخست به رعایت موارد بهداشتی بویژه استفاده از ماسک توجه داشته باشند، در هیچ تجمعی شرکت نکنند و بخصوص سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای جز به ضرورت از خانه خارج نشوند.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته