اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

رایگان شدن برق ۲۷ درصد مشترکان خوزستانی

با اجرای طرح برق امید ۲۷ درصد قبوض صادر شده برق در خوزستان که در دسته کم‌مصرف‌ها قرار گرفته است برق آن‌ها کاملا رایگان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به اجری طرح “برق امید” اظهار کرد: طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی است و طراحی آن بر اساس مصرف برق و مشترکان در سال‌های گذشته انجام شده است تا بهترین شیوه اجرایی برای آن تدوین شود.رایگان شدن برق ۲۷ درصد مشترکان خوزستانی

وی تصریح کرد: پیش از این، سایر بخش‌ها مانند صنایع و کشاورزی از طرح‌های تشویقی وزارت نیرو بهره‌مند شده‌اند، به این ترتیب که حدود ۷ میلیارد تومان پاداش به مشترکان صنعتی داده شد و در بخش کشاورزی نیز کشاورزان با جابه‌جایی ساعات مصرف برق توانستند از تخفیف صد درصدی بهره‌مند شوند.

خدری گفت: در طرح برق امید نیز مشترکان به سه دسته کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند و بر این اساس برق مشترکان کم‌مصرف که تعداد زیادی از مشترکان را تشکیل می‌دهند، رایگان خواهد شد.

وی افزود: تنها درصد کمی از مشترکان در دسته پرمصرف‌ها قرار دارند که این امکان برای آن‌ها وجود دارد تا با رعایت نکات ساده در زمینه مدیریت مصرف برق، خود را به دسته خوش‌مصرف‌ها برسانند.

خدری گفت: طرح “برق امید” طرحی کاملا مردمی و در جهت کمک به اقتصاد خانوار‌ها است و استان خوزستان به عنوان دومین مصرف‌کننده برق کشور از پتانسیل بسیار مناسبی برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از این طرح برخوردار است.

وی افزود: در تحلیل‌های اولیه، ۲۷ درصد قبوض صادر شده برق در استان خوزستان در دسته کم‌مصرف‌ها قرار گرفته است که برق آن‌ها کاملا رایگان خواهد شد.

 

منبع: صدا و سیما

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته