مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه رکورد مصرف تاریخ صنعت برق خوزستان مجددا شکسته شد، گفت: پیک مصرف برق در شبانه روز گذشته ۸ هزار و ۵۱۵ مگاوات بوده و رشدی ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل داشته است.

محمود دشت بزرگ اظهار کرد: روز شنبه (۲۱ تیرماه) اوج مصرف برق با هزار و ۳۷۸ مگاوات رکورد مصرف برق که مربوط به سال ۹۶ بود را شکست و در ۲۴ ساعت گذشته نیز رکورد مصرف جدیدی ثبت شده است.

وی با بیان اینکه رکورد  ۸ هزار و ۵۱۵ نشان می دهد که ظرفیت شبکه در سطح مناسبی است، بیان کرد: شبکه تحمل ظرفیت ساعت های اوج مصرف را دارد اما در دو هفته گذشته دماهای بالای ۵۰ درجه و افزایش شدید مصرف برق باعث شده بعضا به تجهیزات آسیب وارد شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: گرمای شدید و بارگیری زیاد از شبکه باعث شده که بخشی از تجهیزات از حرارت و دمای بالا دچار گداختگی و بعضا ذوب شوند و به همین دلیل خاموشی های مقطعی کوتاه مدت ایجاد می شود تا این آسیب ها برطرف شود.

دشت بزرگ رشد ۱۰ درصدی مصرف برق را در این زمان از سال که حداکثر وسایل سرمایشی وارد مدار شده اند را عددی بزرگ و قابل توجه دانست و افزود: علاوه بر افزایش دما یکی از دلایل رشد مصرف برق در سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل، وجود بیماری کرونا و خانه نشینی مردم و استفاده بیشتر از وسایل سرمایشی است.

وی با تشکر از مردم برای همکاری در مدیریت مصرف برق، گفت: صنعت برق استان در آمادگی کامل است تا خاموشی های ناخواسته را در کمترین زمان ممکن برطرف کند و از صبوری و همکاری مردم تشکر می کنیم.