مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: هلال احمر خوزستان برای حمایت از اقشاری که در اثر کرونا آسیب دیدند، بیش از ۲۰ هزار بسته غذایی توزیع کرد.

علی خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: برای مقابله با شیوع کرونا نیاز به فرهنگ‌سازی برای استفاده از ماسک داریم. به‌ویژه با توجه به اینکه در فصل پاییز امکان شیوع همزمان آنفولانزا هم وجود دارد.

وی افزود: جمعیت دارای گروه‌های فعال و آموزش دیده است که این گروه‌ها در مقابله با کرونا موثر بودند. در اوایل شیوع کرونا با تولید محتوا در فضای مجازی و راه اندازی چادرهای کنترل در مبادی ورودی به استان، اقدامات مناسبی برای کنترل کرونا انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: برای حمایت از اقشار آسیب پذیر نیاز است خیرین و افراد توانمند وارد کار شوند. جمعیت برای حمایت از این اقشار که در اثر کرونا آسیب دیدند، بیش از ۲۰ هزار بسته غذایی توزیع کردند.

وی با اشاره به راه اندازی ۲۲ کارگاه تولید ماسک افزود: جمعیت هلال احمر در ابتدای شیوه کووید ۱۹ با راه اندازی کارگاه‌های تولید در استان از سوی گروه های مردمی و جمعیت راه اندازی شد. اکنون این کارگاه ها تعطیل شده است.

خدادادی بیان داشت: در حال حاضر جمعیت مواد اولیه این کارگاه‌ها را تامین کرده و در حال تولید ماسک با محوریت تامین ماسک مناطق محروم است. دنبال توسعه این فعالیت‌ها هستیم تا بتوانیم در پاییز که احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها وجود دارد با کمبود ماسک مواجه نشویم.

بیشتر بخوانید
اهدای زندگی جوانان هلال احمر اصفهان به بیماران در روز اهدای خون به روایت تصویر

اهدای خون، هدیه‌ایی از جنس وجود برای بیماران؛ این بار جوانان هلال احمر به میدان آمدند + فیلم

مجتمع جامع توانبخشی و درمانی هلال احمر در گیلان راه‌اندازی می‌شود

واردات و توزیع یک میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا توسط هلال احمر

وی ادامه داد: لازم است روزی به‌نام “روز ملی ماسک” در کشور تعریف کنیم تا بتوانیم مسئله استفاده از ماسک را در اقشار مختلف مردم نهادینه کنیم.

این مقام مسئول در باره اقدامات جمعیت برای کاهش غرق‌شدگی در خوزستان گفت: متاسفانه آمار غرق شدگی در خوزستان بالاست. برای کاهش این آمار علاوه بر آموزش عمومی، پویشی به نام “غرق نشویم” در استان راه اندازی کردیم. این پویش اکنون در سطح کشور نیز مورد استقبال قرار گرفته است.