مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: پروژه نصب چهار دستگاه فیلتر تحت فشار به منظور افزایش ظرفیت دبی خروجی تصفیه خانه آب شهدای شهرستان کارون، توان تولید این تاسیسات را به میزان حدود ۱۲ هزار مترمکعب در شبانه روز افزایش خواهد داد که این امر سطح کیفی و کمی آب منطقه اسلام آباد را به طور محسوسی ارتقا می دهد.

به گزارش کاوش به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب اهواز، صادق حقیقی پور با اشاره به رفع افت فشار آب در منطقه اسلام آباد شهرستان کارون در آینده ای نزدیک، اظهار کرد: پروژه نصب چهار دستگاه فیلتر تحت فشار به منظور افزایش ظرفیت دبی خروجی تصفیه خانه آب شهدای شهرستان کارون، توان تولید این تاسیسات را به میزان حدود ۱۲ هزار مترمکعب در شبانه روز افزایش خواهد داد که این امر سطح کیفی و کمی آب منطقه اسلام آباد را به طور محسوسی ارتقا می دهد.
وی افزود: عملیات نصب فیلترها از روز گذشته آغاز و مدت زمان پیش بینی شده برای اتمام این پروژه حدود ۴۵ روز اعلام شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان خاطرنشان کرد: نصب یک دستگاه شیر کنترل دبی در خط خروجی تصفیه خانه ی شهرستان کارون با هدف افزایش فشار خروجی آب تصفیه خانه انجام خواهد شد .
حقیقی پور ادامه داد: یک خط بای پس، از آب خام تصفیه خانه به طول ۲۴۰ متر با لوله ی ۵۰۰ میلیمتری به منظور لایروبی حوضچه پیش ته‌نشین این تصفیه‌خانه نیز احداث می شود که افزایش سطح کیفی آب شرب منطقه را به همراه خواهد داشت .
نقاط مختلف شهرستان کارون سالهاست که با مشکل افت فشار و کیفیت پایین آب شرب مواجه هستند.

شهرستان کارون در سال ۹۱ با مرکزیت شهر کوت عبدالله از شهرستان اهواز جدا شد. اسلام آباد منطقه ای در شهر کوت عبدالله است.