اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی ۱۷ شهرستان به دلیل گردو غبار

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: مدارس همه مقاطع و مراکز آموزشی اهواز، دزفول، شوشتر، دشت آزادگان، هویزه، حمیدیه، کارون، آبادان، خرمشهر، شادگان، ماهشهر، امیدیه، رامشیر، شوش ،گتوند، اندیمشک و باوی به دلیل گرد و غبار در نوبت بعدازظهر یکشنبه تعطیل است.

کیامرث حاجی زاده اظهار داشت: اعلام تعطیلی به دلیل ورود توده جدید گرد و خاک به استان و پیش بینی ماندگاری آن تا امشب ماندگار است.

به گفته مسئول آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، در ساعت ۱۰ صبح امروز غلظت گرد و غبار در آبادان ۹۱۳ میکروگرم بر مترمکعب، خرمشهر ۸۵۲ میکروگرم بر مترمکعب، شادگان ۶۳۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوش ۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب و اهواز ۴۲۲ میکروگرم بر مترمکعب است.

استاندارد غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و غبار هواشناسی خوزستان و ستاد بحران خوزستان شنبه شب با صدور اخطاریه، نسبت به ورود توده گرد و غبار به خوزستان از روز یکشنبه ۲۰ بهمن هشدار دادند.

منشا توده گرد و غبار کشورهای عراق و عربستان اعلام شده که از اوایل وقت امروز ابتدا مناطق غربی و از اواسط روز، مناطق مرکزی و به تدریج در سایر مناطق استان باعث کاهش دید افقی و افزایش غبار خواهد شد.

منبع: ایرنا

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Facebook

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کاوش پلاس

پربازدیدهای یک ماه گذشته